Déli pártkavalkád
A szélsőségesből mérsékeltté vált nacionalisták szerepelhetnek a legjobban a szerbiai választásokon, ám ez még nem jelenti azt, hogy a kormányalakításhoz is lesz erejük.
A szélsőségesből mérsékeltté vált nacionalisták szerepelhetnek a legjobban a szerbiai választásokon, ám ez még nem jelenti azt, hogy a kormányalakításhoz is lesz erejük.
Szaporodnak Európában a hagyományos pártokkal elégedetlen szavazók voksait begyűjtő kalózpártok, a magyar változat a napokban tartja alakuló gyűlését.
Balesetek és tragédiák árnyékolták be a száz évvel ezelőtt, 1912. április 15-én elsüllyedt Titanic két testvérhajójának, az Olympicnak és a Britannicnak a pályafutását is.
Fordulat történt a balkáni albán vezetők politikájában: korábban cáfolták, hogy céljuk lenne Nagy-Albánia, de az utóbbi időben többen is felmelegítették a tervet.
A Vajdaság köztársasággá minősítését és Szerbia föderációvá alakítását szorgalmazza több vajdasági párt és civil szervezet.
Kitartóan kutatja a nyugati országok titkait az orosz hírszerzés, amely a lebukások ellenére sem adta fel céljait; legutóbb észt és kanadai ügynöke lepleződött le.
Nagyot javult a melegek elfogadottsága, de sok helyen megmaradt heves elutasítottságuk.
A bölcsőtől a koporsóig tartó szociális gondoskodás már Svédországban is finanszírozhatatlanná vált, ami megrendítette a szociáldemokraták pozícióját.
Romolhat a lettek és az oroszok viszonya Lettországban az orosz nyelv használatáról tartott népszavazás után.
Mélyül a szakadék a szegények és gazdagok között – ez a világgazdasági növekedés egyik legfontosabb akadálya, ami akár az államok stabilitását is megingathatja.
Továbbra sem működőképes az egykori jugoszláv tagköztársaság, pedig a boszniai nemzetiségek pártjai 15 hónap után megállapodtak a miniszterelnök személyéről.
Valamennyi parlamenti párt támogatja Horvátország uniós tagságát, de a szavazók akár egyharmada így is a 2013-ra kitűzött csatlakozás ellen voksolhat a referendumon.
A nemzetbiztonságot is fenyegethetik Európában az erősödő szervezett bűnözői csoportok, amelyek közül az orosz nyelvűek a legerősebbek.
Pár hónap türelmi időre számíthat csak a horvátországi választáson abszolút többséget szerzett, Zoran Milanovic vezette balközép koalíció, hogy elindítsa az országot a gazdasági válságból kivezető úton.
Kiűznék a marihuánát kínáló coffeeshopokból a külföldieket Hollandiában.
Javasolja a tagjelölti státust Szerbiának Brüsszel, de az út rögös lesz.
Két táborra szakadnak Közép- és Délkelet-Európa államai. Az eurózónához erősebben kötődő országokban stagnálás, míg a többi államban viszonylag gyors növekedés várható.
Hamarosan kiderülhet, mi a fontosabb a Nyugat számára: az emberi jogok, vagy annak megakadályozása, hogy Ukrajna visszakerüljön Oroszország érdekszférájába.
Képtelen újrafogalmazni céljait az el nem kötelezett államok idén ötvenéves mozgalma. Ezt nehezíti, hogy jövőre a Nyugattal ellenséges viszonyban lévő Irán veszi át a soros elnöki tisztet.
Csak akkor maradhat stabil az új dán kormány, ha a szélsőbal és a balközép kompromisszumra jut a nyugdíjreform és az adórendszer vitás kérdéseiben.