Válogató igazságszolgáltatás
Lelassítja a Szerbia és szomszédai közti kapcsolatok rendezését, hogy Hágában két, szerbek elleni háborús bűntettekkel vádolt személyt is felmentettek.
Lelassítja a Szerbia és szomszédai közti kapcsolatok rendezését, hogy Hágában két, szerbek elleni háborús bűntettekkel vádolt személyt is felmentettek.
Jelentősen visszaszorult a prostitúció Svédországban, mióta csak a pénzért kínált szexuális szolgáltatások igénybe vevőit büntetik.
A muszlimokat tömörítő párt kizárásával alakítottak új kormányt Szarajevóban. A belharcok miatt Bosznia reménytelenül lemarad az európai integrációban.
A szerb–horvát viszony romlásához és a Nemzetközi Törvényszék tekintélyvesztéséhez vezethet, hogy felmentették Ante Gotovina volt horvát tábornokot.
Újra miniszterelnök lesz Montenegróban Milo Gyukanovics, aki két évtizede meghatározza országa életét.
Az utóbbi évtized legnyugodtabb voksolására készül Ukrajna, az előrejelzések szerint a Viktor Janukovics államfő vezette Régiók Pártja megtartja hatalmát.
A gazdasági szigor enyhítését ígérik Litvániában a balközép pártok, amelyek elsöprő győzelmet arattak a parlamenti választás első fordulójában.
Az Európa-szerte tapasztalt megszorításokkal szembemenetelve adót csökkent és gazdaságot élénkít Svédország.
Elhúzódó belpolitikai harc várható Grúziában, ahol az ellenzéki Bidzina Ivanisvili nyerte meg a parlamenti választást.
Aligha lesznek komoly ellenzéki tüntetések Belaruszban, ahol csak az Alekszandr Lukasenko feltétlen híveinek számító jelöltek jutottak be a parlamentbe.
Nem használt az európai uralkodók népszerűségének a gazdasági válság. Több koronás fő is költségcsökkentésbe kezdett.
Évi ötvenmilliárd dollár hasznot hajthat Oroszországnak a WTO-tagság. Az USA viszont kiszorulhat az orosz piacról, ha nem rendezi a kétoldalú gazdasági kapcsolatokat.
Az USA, Oroszország és Kína – a világ vezető fegyvergyártói és -vásárlói – ismét megakadályozták, hogy megállapodás szülessen a hagyományos fegyverek kereskedelmének szabályozásáról. Az ENSZ még bízik az egyezmény idei elfogadásában.
Ellentétes üzenetek érkeznek az új szerbiai vezetéstől. Tomiszlav Nikolics államfő Moszkva felé kacsint, a jövő héten megalakuló kormány pedig EU-párti.
Pontos és számon kérhető kötelezettségvállalások nélkül ért véget az 1992-es Rio de Janeiró-i környezetvédelmi tanácskozás utókonferenciája. Egyre többen kérdőjelezik meg a látványos nemzetközi csúcsok létjogosultságát.
Parlamenti képviselet nélkül maradhatnak a kárpátaljai magyarok, miután Kijev nem hajlandó visszavonni a választókörzetek átszabásáról hozott döntést.
Válság fenyeget Albániában, ahol a kormánypárt és az ellenzék képtelen volt kompromisszumot kötni az új államfő személyéről.
Az arab országokra is kiterjeszti tevékenységét az eddig az egykori szovjet tömb államaiban aktív Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank.
Nem csitul a vita az ukrán hatalom és az ellenzék között, és emiatt veszélybe került a Lengyelországgal közösen rendezendő, június 8-án kezdődő labdarúgó-Eb sikere is.
Leszállt Frankfurtban a világ első, légitársaságnak szánt Boeing 747-8 International tipusú gépe. A Lufthansához kerülő óriáson mutatkozik be a német társaság új elrendezésű business osztálya, amelyen V-alakban várják az utasokat a teljes értékű ággyá alakítható ülések.