A Northwestern University kutatási módszereihez hasonlóan indult ki Rokicki is: a kocka lehetséges forgatási lépéseit halmazokba kötötte össze, majd megvizsgálta, hogy azok közül mik azonosak. A 2 milliárd halmaz egyenként 20 milliárd lépése közül a lehetséges konfigurációk java egyezik, így azokat el is távolította a forgatási lehetőségek közül. Rokicki a számolásokhoz egy 1.6 gigahertzes processzorral és 8 gigabájt memóriával felszerelt PC-t használt, amely a huszonöt lépéses variációkat 1500 órán keresztül számolta.
A matematikus itt nem állt meg, ugyanis jelenleg már azon dolgozik, hogy a maximális forgatások számát miként lehet huszonnégyre vagy kevesebbre csökkenteni - ehhez előzetes becslései szerint több hónapon keresztül számoltatnia kell számítógépét. Ha ezt megoldotta, következő célja annak bebizonyítása, hogy huszonhárom lépésből is ki lehet rakni a Rubik-kockát.
A korábbi kísérletekből és számításokból tudni azt, hogy a kocka számos állását húsz lépésből is vissza lehet forgatni az alapállapotba, ugyanakkor jelenleg úgy tűnik, egyáltalán nincsen olyan állás, amit pontosan huszonegy lépéssel lehetne megoldani.