A játék felépítése és célja is egyszerű. Hat apró, színes labdát (a színek megegyeznek a Rubik-kocka hat színével) kell a szerkezet legbelső gömbjéből kijuttatnunk és elhelyeznünk a külső gömb megegyező színű nyílásaiba úgy, hogy ezeket egy középső gömbön is átjuttatjuk - ezen viszont csupán két nyílás található.
 360: okos vagy ügyes? |
A Telegraph újságírója tesztelte is Rubik Ernő új találmányát. Véleménye szerint a 360 letisztultságában, a megoldáshoz szükséges készségekben, kézmozdulatokban hasonlít elődjére, s abban is, hogy ugyanúgy rengeteg türelemre van szükségünk hozzá. Nagy különbségnek számít azonban az, hogy míg a kockánál a leggyorsabb megoldások bizonyos formulákon, sémákon alapulnak és könnyen visszaemlékezhetünk rájuk, addig az új játék megoldása pusztán a fizikán múlik. A színes labdákat ugyanis úgy kell a nyílásokba juttatnunk, hogy a már helyükön lévők nem esnek ki. A brit oldal azt írja: az első kirakáshoz két nap kellett, a második alkalommal már csak pár óra kellett hozzá, a harmadik alkalommal pedig elég volt pár perc.
"Úgy vélem, a 360 az egyik leginnovatívabb és legizgalmasabb türelemjáték, amit a kocka óta csináltunk: eredeti terveim egyes elemeit is hordozza, a megoldáshoz pedig fizikai ügyesség és logika is kell" - állítja sajtónyilatkozatában Rubik Ernő. A Rubik-kocka közösség egyik oszlopos tagja, a kockát vakon egy perc alatt is kirakó Joel Gouly azonban szkeptikus, szerinte hiába lehet sikerjáték a 360, nehéz az eredeti kocka nagyszerűségét túlszárnyalni, az új játékhoz pedig inkább kézügyesség kell, mint gondolkodás.