szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A tavalyi évben oly sokat emlegetett UD Zrt.-ügy, ami adatlopási botrányként indult, majd egykettőre politikai megfigyelési botránnyá duzzadt, sokak figyelmét irányította rá a digitális adatkezelés problémáira. A felelős szakemberek ennek akár még örülhetnek is, hiszen ez az időszerű téma még mindig mostohagyermeknek számít sok vállalatnál. Pedig az ipari kémkedésnek és a terhelő adatok gyűjtésének is a legolcsóbb és leghatékonyabb módja az informatikai rendszerek megcsapolása.

Remélve, hogy ez nem ringatja hamis megnyugvásba a magyar vállalatok IT döntéshozóit, eláruljuk, hogy határainkon túl sem derűsebb az általános helyzetkép – írja a Techline. A tavaly rendezett Infosecurity kiállításon – Európa legnagyobb IT biztonsági seregszemléjén – a biztonsági rendszereket fejlesztő Cyber-Ark Software háromszáz informatikai szakembert vont be egy felmérésbe, amely a nagyvállalatok mindennapi adatkezelési gyakorlatát volt hivatott feltérképezni. Az eredmények még a legpesszimistábbak sejtéseiket is alulmúlták.

Ha szeretné tudni, hogyan teheti biztonságosabbá vállalata IT-infrastruktúráját, olvassa el a Techline cikkét!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Új veszélyek fenyegetik adatainkat, a régiek ellen se védekezünk

Negyedszer rendezték meg Budapesten az Informatikai Biztonság Napját, amelyen kiderült, az eddig ismert fenyegetések mellett új veszélyforrások ellen is védekezniük kell a cégeknek és a számítógép-felhasználóknak egyaránt. Összeállításunkban beszámolunk az eseményről és áttekintjük, melyek azok a rizikófaktorok, amelyek pénzben is mérhető károkat okozhatnak a felelőtlen felhasználóknak.

hvg.hu Tech

Hogyan tároljuk biztonságosan a jelszavainkat?

Ezúttal egy olyan programkettőst mutat be a Techline, amelynek segítségével naprakész állapotban - és biztonságban - tarthatjuk jelszavainkat, PIN kódjainkat az asztali gépen, a notebookon és az iPhone-on egyaránt.

HVG Tech

Tíz fontos lépés a biztonságos internetezésért

Egy védelem nélküli számítógép 10 perc alatt 90 százalék feletti valószínűséggel esik vírus-, féreg-, trójai-, hacker- vagy egyéb támadás áldozatául. Esélyeink, hogy elkerüljük ezeket, ugrásszerűen javíthatók, ha megelőző intézkedéseket teszünk. A Háló összegyűjtötte a tíz legfontosabbat ezek közül.