szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az eddig ismert legnagyobb kígyófajta őskövületére bukkantak Kolumbiában - közölte szerdán a washingtoni Smithsonian Intézet panamai székhelyű trópusi kutatócsoportja.

A 13 méter hosszú állat 60 millió évvel ezelőtt élt. Súlya a számítások szerint 1,4 tonna lehetett. A tudósok a Titanoboa cerrejonensis, vagyis a correjóni óriásboa elnevezést adták neki, utalva arra, hogy a hatalmas hüllő maradványai Correjón kelet-kolumbiai település szénbányájából kerültek elő. Ezt a térséget valaha sűrű trópusi erdő borította, és a kutatók teknős- és krokodilkövületeket is találtak a környéken Ezek az állatok lehettek az óriásboa táplálékai.

A mostanáig ismert leghosszabb kígyó 10 méteres, a legsúlyosabb pedig egy 183 kilogrammos piton volt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Mérgeskígyók a gázvezeték-építkezésen

Herpetológust is alkalmaznak a Beregdaróc és Hajdúszoboszló közötti gázvezeték építésénél, a 130 kilométeres csőrendszer ugyanis Csaroda határában a viperák élőhelyén húzódik keresztül, így a mérgeskígyók gyakran feltűnnek a munkaterületen - közölte Lakatos Edina, a MOL csoporthoz tartozó Földgázszállító Zrt. sajtószóvivője.

MTI Tech

Háromszáz millió éves fakövületre bukkantak

Közel 300 millió éves, 16,8 méter kerületű fakövületet talált egy évvel ezelőtt Sevilla közelében a spanyolországi Guadalquivir hidrográfiai társasága. Az eltelt időben a szakemberek megvizsgálták, miközben sikerült teljesen kiszabadítani a földből.

MTI Tech

Felfedezték a világ legkisebb kígyófaját

A világ legkisebb, mindössze 10 cm hosszú, spagettivékonyságú kígyóját azonosították kutatók a karibi Barbados szigetén - közölték hétfőn amerikai kutatók a Zootaxa című folyóiratban.