Lehallgathatóvá tenné az EU az internetes telefonbeszélgetéseket

Közös erővel meg akarják fejteni az internetes telefonbeszélgetések kódjait európai uniós tagállamok bűnüldöző szervei, hogy lehallgathassák a bűnszervezetek tagjainak beszélgetéseit - közölték pénteken Hágában az EU igazságügyi együttműködési szervezetének, az Eurojustnak a székhelyén.

  • MTI MTI
Lehallgathatóvá tenné az EU az internetes telefonbeszélgetéseket
A Skype és más internetes telefonos szolgáltatók titokban tartják kódjaikat, ezért jelenleg nem lehetséges a világhálón folytatott beszélgetések lehallgatása.

A lehallgathatóság megteremtését célzó együttműködést az olasz rendőrség maffiaellenes harcra szakosodott főparancsnoksága kezdeményezte, s az EU-tagállamok nyomozó szerveinek ilyetén erőfeszítéseit az Eurojust olasz szekciója hangolja össze. Az összefogásnak nemcsak a technikai, hanem az idevágó jogi problémák megoldása is célja.

"Semmiképpen sem célja az együttműködésnek, hogy a becsületes felhasználók kedvét elvegye az internetes telefonálástól. Csak azt akarjuk megakadályozni, hogy bűnözők visszaéljenek a Skype-pal és az ahhoz hasonló rendszerekkel törvénytelen tevékenységeikben" - mondta Hágában Carmen Manfredda, Olaszország Eurojust-képviselője.

Emlékeztetett rá, hogy a bűnözők egyre gyakrabban folyamodnak a Skype használatához, hogy közös bűntetteik során egyeztessék lépéseiket, tudva, hogy ott egyelőre nem képesek lehallgatni őket a hatóságok.
Orbánék lopva az egyénre terhelik a kockázatokat, és piacosítják a családpolitikát 

Orbánék lopva az egyénre terhelik a kockázatokat, és piacosítják a családpolitikát 

Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.