szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Műholdak ezrei keringenek a fejünk felett, információkat, telefonbeszélgetéseket, tévéadásokat, internet-kapcsolatokat közvetítve és persze kémkedve. Egy online adatbázis segítségével folyamatosan követhetjük, melyik, hol van éppen.

A Real Time Satelite Tracking jelenleg 14672 műhold adatait tárolja és figyeli ezek mozgását – írja a Techline. A pillanatnyi koordináták alapján egy Google Maps térképen meg is lehet jeleníteni egy vagy több kiválasztott mesterséges égitestet. A térkép megjelenítésekor az IP címünk alapján egy kis házikó ikon mutatja, hogy nagyjából honnan internetezünk.   

Ha kíváncsi a jelenleg a fejünk felett tartózkodó műholdak helyzetére, olvassa el a Techline cikkét!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Nézze meg a Föld körül keringő műholdakat!

Az Európai Űrügynökség (ESA) által kiadott grafikán igyekeztek feltüntetni a bolygónk körül, alacsony pályán keringő összes objektum jelentős hányadát. A végeredmény lélegzetelállító.

MTI Világ

„Átlagosan 50 műholdat használunk naponta”

Európai űriparpolitika, uniós űrhajósok részvétele egy Mars-expedícióban, az űrturizmus szabályozása, fellépés a világűr szennyezése ellen - többek között ezeket javasolta az Európai Parlament (EP) a csütörtöki strasbourgi plenáris ülésén elfogadott állásfoglalásában.

MTI Világ

Műholdról figyelik az Etnát

Olasz vulkanológusok műholdak segítségével figyelik az Etna "lélegzetét" és elemzik változásait. Marco Neri, az olasz Geofizikai és Vulkanológiai Intézet munkatársának e témával foglalkozó tanulmányát a Geophysical Research Letters közölte.