szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Először sikerült a természetben lefilmezni a furcsa kinézetű fakó álvámpírokat. A denevéreket a BBC forgatócsoportjának egy elhagyatott észak-ausztráliai aranybánya mélyén sikerült filmre vennie.

A fakó álvámpír (Macroderma gigas) a legnagyobb ragadozó denevérfaj, úgy vélik, más denevéreket öl meg röptükben, de keveset tudni biológiájáról. "Úgy fogalmaznék, hogy életem eddigi egyik leglidércesebb élménye volt" - idézi a BBC honlapja a Deadly 60 című műsor forgatócsoportjának egyik képviselőjét, Steve Backshallt. "A falakon csótányok, gyilkos poloskák, és mindenféle más csúszómászók hemzsegtek. Aztán hirtelen megjelentek ezek a kísérteties fehér denevérek. A szárnyuk hangja kivételes volt. És tényleg nagy, igazán nagy denevérek."

A fakó álvámpírok rovarokat, békákat, gyíkokat, madarakat és más denevéreket esznek. Mindez csupán gyomortartalmuk és ürülékük vizsgálatából derült ki. "Igazából még senki sem látta őket, amint elkapnak egy másik denevért, csak következtetni lehet erre. Nagyon kevesen tanulmányozzák a fajt" - mondta Backshall.

A Deadly 60 kizárólagos engedélyt kapott arra, hogy a bányában forgathassanak a denevérről, úgy hiszik, ez az első alkalom, hogy sikerült a fajt lefilmezni a természetben. Rövid ideig tartó megvilágítással és infravörös fényben is készítettek felvételeket - olvasható a BBC hírportálján.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Denevérektől tanulnak az amerikai harci robotok

Denevérként képesek érzékelni környezetüket a jövő automata minirobotjai, adta hírül a hadászati fejlesztésekkel kapcsolatos Danger Room blog. Az első tesztekre már két éven belül sor kerülhet.