Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Egy kanadai kisvárosban a szennyvízből kinyert biogázt tankolják a közintézményekhez tartozó járművekbe.
A Toronto Star értesülései szerint az Egyesült Államok határához közel fekvő kisváros lesz az első kanadai település, ahol emberi végtermékből termelnek biogázt egy 30 millió dolláros infrastuktúra-fejlesztésre kiírt pályázatnak köszönhetően.
„Megoldhatunk néhány környezetvédelmi kérdést és még pénzt is kereshetünk vele” – nyilatkozta Jim Harnum, a város vízügyi igazgatója. „Hamilton szeretne vezető szerephez jutni ezen a téren.”
A technológia – amelyet már több európai országban évtizedek óta alkalmaznak – segítségével a szennyvízderítőkben metángázt tudnak termelni. A rendszer 2011 márciusában állhat üzembe.
Az így megtermelt üzemanyaggal 110 városi alkalmazott autóját tankolják majd meg. A járművek átalakítása egyenként hatezer dollárba (több mint másfélmillió forintba) kerül, azonban Harnum szerint ezzel évente megközelítőleg egymillió dollárt takaríthatnak meg.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.