szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Már csak egy hét, és kiderül, hogy a magyar gazdaság nagyágyúi milyen informatikai fejlesztés mellé teszik le a voksukat. A Web 2.0 Symposium: BarCamp Budapest konferencián nyilvánosan értékelik a start up cégeknek meghirdetett versenyt.

A konferencia többi programja is kiemelkedő szakmai érdeklődésre tarthat számot. Előad többek között a TechCrunch Europe szerkesztője, Mike Butcher, aki az elmúlt években felkerült Anglia leginnovatívabb személyiségeinek toplistájára, és szinte már hagyományként Chris Mattheisen, a Magyar Telekom Nyrt. elnök-vezérigazgatója.

A BarCamp története

Az első konferencia Palo Alto-ban volt Californiában 2005 agusztus 19-21 között. Kevesebb mint egy hét alatt lett megrendezve, amin kevesebb mint 200-an vettek részt. Azóta a BarCamp több mint 350 városban lett megrendezve a világ minden táján. Budapesten először 2009 március 3-án az Agria Produkció szervezésében. 


A vállalkozó kedvű jelentkezők maguk is tarthatnak előadást vagy felvethetnek témákat. Az előadások végleges rendjét azonban csak március 6-án ismertetik a szervezők, mert a konferencia közösségi oldalán a regisztrált látogatók szavazatai döntik el, hogy melyik bemutató kerül a nagyterembe, vagy éppen egy tízfős kis asztalhoz.

Ma már nyilvánvaló tény, hogy a web2 a magyar médiapiacon is sikerrel áttört, elsősorban az iwiw és más közösségi oldalak hódításának eredményeként. Ennek következményeként a konferencián is egyre több jelentős médium (origo.hu, Nol.hu, Index.hu, Figyelő Online, Nemzeti Sport) mutatja be koncepcióját az online közösségek minél hatékonyabb kiszolgálásával kapcsolatban.

A Budapest Bank Startup versenyére több tucatnyi innovációs elképzeléssel pályáztak. Az előválogatás után a hat legjobbat értékeli a zsűri. A nyilvános bírálat hasznos lehet azoknak is, akik most nem versenyeznek, mert kiderül, hogy a gazdasági szakemberek milyen szempontok alapján döntenek egy-egy innováció értékéről, akár sorsáról. A zsűri tagjai – Bojár Gábor, Gyulai Zoltán, Jaksity György, Pukler Gábor, Siklósi Zoltán, Simó György, Straub Elek – maguk is  jól ismert befektetők, illetve csúcsvezetők.

Bár az utóbbi években kevés hazai innovációból lett világszenzáció, sokak az internetben, az informatikában látják a hazai fejlesztők, feltalálók kiugrási esélyét. A konferencia szervezői ezért bíznak abban, hogy az esemény hozzájárulhat ahhoz, hogy az évtized végére a magyar informatika világsikerekkel büszkélkedhessen.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

MISZ: az innováció 1,5-2 százalékos gazdasági növekedést generálhat

Egy Magyarország adottságaira épülő, hatékony tudomány-, technológia- és innovációpolitika 2014 végéig 1,5-2 százalékos nemzetgazdasági növekedést generálhat - mondta Monszpart Zsolt, a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) általános elnökhelyettese, a szövetség 2009. évi rendes közgyűlésén szerdán Budapesten.

MTI Tech

Innovációs stratégiák: a középmezőny végén vagyunk

A svédek használják leggyakrabban és a legnagyobb szakértelemmel a telekommunikációs technológiákat. Idén az Egyesült Államok követi őket, Norvégia végzett harmadikként, Japán a tizedik. Magyarországot a 23. helyre rangsorolták.