Húsz év börtön egy hackernek

Húsz év börtönre ítélték az Egyesült Államokban azt a hackert, aki társaival valószínűleg minden idők legnagyobb számítógépes személyiadat-lopását hajtotta végre.

  • MTI MTI
Húsz év börtön egy hackernek

A 28 éves Albert Gonzalez két külföldi cinkosával együtt feltörte több vállalat, köztük az OfficeMax, a TJX Companies és a Barnes and Noble számítógépes rendszerét, és hozzájutott összesen több mint 130 millió bankkártya adataihoz. A hackertámadások és az adatokkal való visszaélések csaknem 200 millió dolláros kárt okoztak a vállalatoknak, illetve az érintett bankoknak és biztosítóknak.

A kubai származású férfi tavaly bűnösnek vallotta magát az ügyében eljáró bostoni bíróság előtt. Az ítélet kihirdetése előtt bocsánatot kért a családjától, és azt mondta, nem nyereségvágyból, hanem kíváncsisága és internetfüggése miatt követte el a csalásokat.

Az ügyészi iratok szerint Gonzalez az utóbbi években 2,8 millió dollárra tett szert, amelyből egyebek mellett vett egy lakást Miamiban, egy BMW típusú autót, továbbá egy Tiffany briliáns gyűrűt és több Rolex karórát. A csaló ezenkívül több mint egymillió dollár készpénzt rejtett el a kertjében.

 

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?