szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

USB SafeguardAz USB Safeguardot kifejezetten hordozható memóriamodulok titkosítására tervezték.

USB Safeguard
Az USB Safeguardot kifejezetten hordozható memóriamodulok titkosítására tervezték. Ez első ránézésre is szembetűnő, hiszen a program felülete egy USB-s memóriát formáz, és az ikonja is erre hajaz.
A használata igazán egyszerű: felmásoljuk USB-s eszközünkre, elindítjuk, megadunk egy jelszót (és persze megjegyezzük, mit adtunk meg, ha jót akarunk, bár a program előzékenyek felajánlja, hogy lementi egy TXT fájlba, de hát ugye…), majd egyszerű fogd és dobd művelettel a megjelenő listába szórjuk a titkosítani kívánt fájlokat az USB kulcsról.
A titkosítás után az eredeti állományokat a program alapértelmezésben visszaállíthatatlanul törli (ezt megtilthatjuk neki, de a gyakorlatban ez így logikus).
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

KeePass
A KeePass ingyenes verziója immár az 1.17-es verziónál tart. Jó hír, hogy még mindig ingyenes (igaz, a professional verzió már fizetős), és még mindig az egyik legjobb jelszómenedzser szoftver. A szoftver teljesen hordozható, azaz nem kell telepíteni, akár egy USB kulcson is magunkkal vihetjük, és telepítés nélkül fut bármilyen windowsos gépen. Pár éve az 1.*-os ingyenes verzióknak még voltak gyerekbetegségei (néhány gépen el sem indult), az 1.1-es verzióval azonban már igazi remek kis freeware szoftverré nőtte ki magát.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

Hotkey Resolution Changer
HRC, azaz a Hotkey Resolution Changer egy telepítés nélkül futtatható, aprócska windowsos segédprogram, amely mindössze egyetlen funkciót valósít meg, de azt szinte tökéletesen: segítségével egyetlen mozdulattal válthatunk a különféle képernyőfelbontások között.
Elindítása után a program „leül” a Tálca óra melletti részére, és várja az utasításainkat. A kis monitor ikonra kattintva beállíthatjuk, hogy mely felbontásokat milyen billentyűkombinációval szeretnénk elérni. Összesen 9 különböző felbontást képes kezelni, ezeket tetszésünk szerint válogathatjuk össze, és természetesen a pixelek száma mellett a színmélységet is megadhatjuk.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

MP3MyMP3
Az MP3MyMP3 nevű ingyenes program szlogenje: ha hallani tudod, fel is veheted. Repertoárja sokrétű: rögzíteni lehet az internetes rádiók műsorát (MP3 vagy .wav formátumban), de rippelni képes bármilyen más forrásból származó zenét. A program letöltése után a szokott módon, azaz az .exe fájlra kattintva telepíthetjük (ne feledjük el elfogadni a licencfeltételeket), illetve még az indítása előtt válaszolnunk kell néhány kérdésre. Igaz, ezek angolul vannak, de a válaszokat az előre megadott lehetőségekből kell kiválasztani, és senki sem fogja ellenőrizni, hogy valóban megfelelő válaszokat adtunk.
Ha elkészültünk, azonnal birtokba vehetjük a programot. Még egy fontos beállításról azonban gondoskodnunk kell: ha internetes adók zenéjét szeretnénk rögzíteni, akkor az Input mező mellett a StereoMix-et kell bejelölnünk.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

Iconized Bookmarks Popup
Manapság szinte nem is találunk olyan weboldalt, amely ne használna úgynevezett favicont, azaz egy kis képecskét (mondjuk az oldal logóját, vagy rá jellemző egyéb grafikát), amely megjelenik a címsorban az URL cím előtt. Sőt, ezeket a „faviconokat” viszontlátjuk a könyvjelzősávon is, az oldal neve mellett.
Tulajdonképpen egy ilyen jól eltalált képecske segítségével gond nélkül ráismerünk bármelyik, általunk sokat látogatott oldalra.
Ezt használja ki az Iconized Bookmarks Popup kiegészítő, amely a telepítés után a Chrome címsora mellett helyez el egy gombot. Erre kattintva egy apró felugró ablakban láthatjuk kedvenc oldalaink ikonjait, és bármelyikükre kattintva, megnyithatjuk a hozzá tartozó oldalt.
Cikk a programról >>>
Letöltés >>>

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!