Fantasztikus vírusvideó – élőben töri fel a hacker a súgógépet
Megijedni nem kell: a „vírusvideók”-nak („virals”) semmi köze az igazi számítógépes vírusokhoz, és kárt sem fog tenni...
techline.hu
Megijedni nem kell: a „vírusvideók”-nak („virals”) semmi köze az igazi számítógépes vírusokhoz, és kárt sem fog tenni gépünkben.
A videót készítő holland diák, egy ICT tanulmányhoz készítette a filmecskét, a klip azonban olyan jól sikerült, hogy sokan elhitték: igaz, amit látnak (még a Techblog.com is „bevette”). A kommunikáció szakon tanuló Holland diák (Max Cornelisse) annyira komolyan vette a tanulmányt, hogy az ahhoz készített videó pillanatok alatt elterjedt a neten.
Nem is csoda, hiszen a téma nagyon hálás: egy hacker feltöri a tévébemondók súgógépét, élő adásban. Tuti recept… Ráadásul Max mindent megtett, hogy a filmecske „élethű” legyen: rezgő képű kézi kamera, titokzatos szoftverek a „hacker” gépeken, és egészen élethűen szerepjátszó tévébemondók.
A klipet milliók nézték meg, és a média is felkapta: végül Max kénytelen volt egy élő show-műsorban elismerni, hogy az egész egy átverés: a nagy „önleleplezés” megtekinthető itt.
Max feltöri a Microsoft-ot... vagy nem:-)
A filmecske tehát hamis – azonban vírusvideónak vagy vírusmarketingnek, sőt még ICT tanulmánynak is remek –, és ismét felveti egyik kedvenc témánkat, amit nem győzünk eleget boncolgatni: vajon hihetünk-e a szemünknek, amikor a neten látunk valamit?
Max a súgógépes verzió óta nagyon belejött a „mindent feltörök” típusú vírusvideók készítésébe: készített például olyan videót, ahol egy PDA segítségével felnyit egy hidat, de betört a Microsofthoz is, sőt a közlekedési lámpákat is átállította már. Videói továbbra is a „fake” kategóriába tartoznak, megvalósításuk azonban annyira példaértékű, hogy érdemes megnézni őket, és egy jót mosolyogni. És persze örülni, hogy a valóságban mindez nem lehetséges. Vagy ha igen, akkor legalább nem tudunk róla…
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?