szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A hamis, látszólag saját minisztériumoktól érkező e-mailek mellékleteiben lapuló kártevőkkel, kémprogramokkal...

A hamis, látszólag saját minisztériumoktól érkező e-mailek mellékleteiben lapuló kártevőkkel, kémprogramokkal állítólag stratégiai fontosságú hivatalos dokumentumokat, gazdasági prognózisokat sikerült az ismeretlen támadóknak eltulajdonítaniuk, például a dél-koreai Külügyminisztériumból.

Korábban 2008-ban és idén augusztusban is felmerült már a gyanú, hogy az ellenséges viszonyban lévő Észak-Korea esetlegesen katonai titkokat szerzett meg szintén hasonló módszerekkel. Akkor különféle nukleáris rakéták tervei és más stratégiai haditechnikai eszközökkel kapcsolatos információk kerülhettek rossz kezekbe. Azonban sem akkor, sem most nem lehetett a támadások forrását kétséget kizáróan beazonosítani, még ha sokszor el is jutnak például kínai IP címekig.

Bár biztonsági szakértők okkal feltételezik, hogy mind Kína, mind pedig Észak-Korea több ezer főnyi hivatalos katonai hacker egységet tart fent erre a célra, a támadások mindig olyan földrajzilag vegyes elhelyezkedésű fertőzött zombigépekről történnek, ahol a támadások konkrét irányítóit nehéz vagy éppenséggel lehetetlen egyértelműen beazonosítani.

Lassan már valóban nem is az lesz a kérdés, hogy az egyes országokban,hasonlóan az Egyesült Államokhoz, szükséges-e kiberhadsereg létrehozása vagy sem, hanem inkább az, hogy mikor és mekkora létszámmal álljon fel az minél hamarabb.

Forrás: Antivírus blog
A szerző vírusszakértő, az antivirus.blog.hu szerkesztője.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!