Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Kivételes felfedezést jelentő, jó állapotban fennmarad pteroszaurusz fosszília révén tudták tudósok első alkalommal megállapítani egy repülő őshüllő nemét.
A szárnyas gyíkok a dinoszauruszok kortársai voltak, velük együtt haltak ki 65 millió évvel ezelőtt. A szóban forgó fosszília 160 millió éves, és egy nőstény példányé. A segítségével végzett vizsgálatok kimutatták, hogy a szárnyasujjúakhoz tartozó nőstények csípője szélesebb volt a hímekénél, fejük viszont kevésbé volt díszes.
A kövületre még 2009-ben bukkantak Kína északkeleti részén, Lianoning tartományban, egy olyan geológiai formációban, amely a jura korból származik. A pteroszauruszokhoz tartozó darwinopteruszban tojás is volt, ami arra utal, hogy nőstény volt - magyarázta Davin Unwin, a brit Leicester Egyetem paleobiológusa, a vizsgálatokról a Science című tudományos folyóiratban megjelent tanulmány társszerzője.
Egy őshüllő nemének megállapítása igen ritkán adatik meg a fosszíliákat vizsgáló szakemberek számára, a pteroszauruszok esetében ez az első alkalom, hogy meg tudták határozni egy példány nemét.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.