„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Virgin Galactic, Richard Branson cégbirodalmának űrutazással foglalkozó ága bejelentette, hogy a tesztrepüléseket már az idén megkezdik. A világűrbe az első fizető utasokat jövőre vagy legfeljebb 2014-ben viszik el.
A 200 ezer dolláros jegyár ellenére elég nagy a sorban állás a helyekért. Már közel 500-an regisztráltak, hogy a kétpilótás hatszemélyes SpaceShipTwo űrhajóval kilépjenek a földi légkörből, és 109 kilométer magasan néhány percre megtapasztalják a teljes súlytalanság állapotát, és saját szemükkel vethessenek egy pillantást a Földre. A céget Burt Rutan repülőgép-tervező alapította, amelyet aztán Richard Branson felkarolt. A társaság azonban ma már a hatalmas hadiipari konglomerátum, a Northrop Grumman tulajdonában van - írja a Computerworld.
A SpaceShipTwo csak az első gép a flottában, amelyet 5 járművesre akarnak bővíteni, hogy a repülések állandóak és zavartalanok lehessenek. A Virgin Galactic vezető tesztpilótája, David Mackay egy nemrégiben tartott konferencián kifejtette, hogy az űrhajó rakétamotorjának tesztje hamarosan megkezdődik. Igyekeznek gyorsan végezni a próbákkal, bár senkivel sem kell versenyezniük. „Ez már nem a hidegháború űrversenye” – jegyezte meg.
Senki sem tudja, hogy a szuborbitális űrrepülés (amikor nem állnak a járművek Föld körüli pályára, csak egy nagy ugrást tesznek az űrben) mekkora piacot jelent. Andrew Nelson, a hasonló szolgáltatásokat tervező XCOR Aerospace ügyvezető igazgatója szerint akár ezermilliárd dolláros is lehet. A cég mellesleg éppen tegnap jelentette be, hogy már van elég pénzük a Lynx nevű szuborbitáis jármű legyártására. Az XCOR olcsóbban megszámítja az utat, mint a Virgin Galactic, csak 90 ezer dollárt kér a jegyért.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Nem ez az első eset, hogy a tiszásokat fenyegetik.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és csoda történt.