Fotó: Magyarországon él a világ legidősebb Mayotte-makija

Betöltötte szerdán 33. évét a Csókos névre hallgató Mayotte-maki: a Miskolci Állatkertben élő majmot gondozói a kedvenc csemegéiből készített tortával és kis virágcsokorral is megajándékozták.

  • MTI MTI
Fotó: Magyarországon él a világ legidősebb Mayotte-makija

Csókos a nemzetközi nyilvántartások adatai szerint a világ legidősebb Mayotte-makija (eulemur fulvus mayottensis). 1979. április 25-én, a berlini Tierparkban jött világra, kezdettől fogva emberi kéz gondozta, ezért mind a mai napig nagyon ragaszkodik az emberi társasághoz.

Csókos
www.miskolczoo.hu

Mindössze egyéves volt, amikor a budapesti allatkertbe került, ahol 15 évet élt, majd 1995-ben került Miskolcra. Budapesten kapta a Röfi nevet, mely röfögésszerű hangjára utalt, később azonban átkeresztelték Csókosnak, mivel az emberekhez való ragaszkodását azzal is kimutatja, hogy a kifutójába lépő gondozót "csókokkal" üdvözli.

A Mayotte-maki a barna maki egyik alfaja, amely kizárólag a Madagaszkártól mintegy 300 kilométerre lévő Mayotte-szigeten és a közelében lévő Comoro-szigeteken él. Mint a makifélék mindegyikének, így a Mayotte-makinak is az élőhelyek elvesztése fenyegeti leginkább a fennmaradását. A makifélék a természetben ritkán érik el a 20 éves kort, de állatkertekben is nagyon kivételes esetben élnek 30 évnél tovább. Az eddig ismert legidősebb állat egy barna maki és szerecsen maki hibridje volt, az állat 39 évet élt.

Csókos idős kora miatt már kevésbé aktív, ám ennek ellenére jó egészségi állapotnak örvend.

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.