Felejtse el az okosszemüveget és az okosórát, lesz helyette valami más
A viselhető számítástechnikai eszközök egészen újszerű képviselőjét próbálgatják Japánban.
hvg.hu
Egy valóban egyedülálló, viselhető számítástechnikai eszközt tesztelnek Japánban: egy olyan kis komputert, amelyet a fülünkön hordhatunk, és akár a szemünk/szemhéjunk, akár a szájunk mozgatásával vezérelhetjük, sőt még beszélhetünk is hozzá.
A mindössze 17 grammos, vezeték nélküli bluetoothos eszközben GPS, giroszkóp, barométer, hangszóró és mikrofon is van, no meg processzor és tárhely ahhoz, hogy a felhasználó letölthessen rá alkalmazásokat.
Az Earclip-type Wearable PC (EWPC) nevű eszköz infravörös érzékelőkkel figyeli a fül mozgásait, amelyet a szem vagy a száj mozgatása vált ki, és persze ezeket nagy biztonsággal azonosítja. Eltérően az okosszemüvegektől, az EWPC nem vizuális információkat kínál, hanem elmondja a tudnivalókat, például hogy merre kell mennünk, vagy mi az, amit éppen látunk. Még az egészségünket is nyomon követi, ugyanis figyeli a pulzusunkat, a testhőmérsékletünket, figyelmeztet, ha keveset eszünk, iszunk, vagy éppen sokat tüsszögünk.
Forrás: YouTube
Gyorsulásmérője azt is észleli, ha a viselője leesik valahonnan, és az eszközhöz csatlakozó okostelefonon át azonnal hívást kezdeményezhet a megadott kontaktokhoz vagy a mentőkhöz, a GPS koordináták megadásával.
Az okos „fülre valót” jövő év karácsonyán tervezik bemutatni a világnak, és 2016 tavaszán kerülne kereskedelmi forgalomba.
Az alábbi japán videó azt mutatja be, miként segít a navigálásban és a látványosságok azonosításában az Earclip-type Wearable PC.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak, hanem már év közben folyósít 150 milliárd forintot. Ebből 47 milliárdot csak a kórházi koszt feljavítása visz el. Arról, hogy mire elég mindez, és mit kellene tennie a következő kormánynak, Sinkó Eszter egészségügyi közgazdászt kérdeztük.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.