szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az otthoni munkavégzés a munkáltatónak és az alkalmazottnak is hasznos lehet, de egy kutatás szerint csak akkor igazán, ha ez a két feltétel teljesül.

Azt már mutatta ki kutatás, hogy az otthoni munkavégzés hatékonyabb, már azt is sorra vettük miért éri meg ez a cégeknek, egy tanulmány pedig azt állítja, hogy öt éven belül az információs munkavállalók fele "bárhol, bármikor" jelleggel végezheti majd munkáját.

De felmerül a kérdés: vajon bármilyen körülmények között hasznos a távmunka? A Dél-Floridai Egyetem is erre volt kíváncsi, ezért több amerikai város egyetemével és cégeivel együttműködve vizsgálódott végzett a témában. Az eredmények alapján tényleg nagyon hasznos az otthoni munkavégzés, de mindig akkor volt a leghatékonyabb, ha két feltétel teljesült.

Az első és legfontosabb: ne kizárólag távmunkát végezzen az alkalmazott, legyen meg a személyes találkozás lehetősége, az új projektek indulásakor pedig ennek az átlagosnál sűrűbbnek kell lennie.

Ebből azt gondolnánk, hogy így a főnök kezébe adjuk a döntést, de pont az ellenkezőjéről van szó. A másik fontos feltétel ugyanis, hogy a munkavállalónak szabad kezet kell adni a döntésben, hogy mikor megy be az irodába és mikor végzi otthonról a munkáját.

A tanulmány is hangsúlyozza: ahhoz, hogy ilyen feltételek mellett is hatékony legyen a munkavégzés, rendszeres egyeztetésre van szükség az alkalmazott és a vezetői között – szintén vegyítve a személyes találkozásokat és a digitális kommunikációt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!