szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A Cisco Global Cloud Index (2010 – 2015) tanulmány becslései szerint a számítási felhők forgalma a 2010-es 130...

A Cisco Global Cloud Index (2010 – 2015) tanulmány becslései szerint a számítási felhők forgalma a 2010-es 130 exabájtos értékről 2015-re 1,6 zettabájtra, azaz tizenkétszeresére nő. Az 1,6 zettabájtos érték nagyjából egyenértékű 22 billió órányi zenefolyammal (streaming), 5 billió órányi üzleti webes konferenciával vagy 1,6 billió órányi online, nagyfelbontású (HD) videofolyammal.

Az adatközpontok globális forgalma az előrejelzés szerint 2015-re a négyszeresére, 4,8 zettabájtra nő majd. Napjainkban a számítási felhőkhöz kapcsolódó adatforgalom az adatközpontok összforgalmának mintegy 11%-át teszi ki, ez az arány 2015-ben meghaladja majd a 33%-ot. A felhő tehát meghatározó szerepet játszik majd az információs technológia jövőjében.

Az adatközpontok forgalmának túlnyomó többségét egyébként nem a végfelhasználók generálják, hanem maguk az adatközpontok és a felhő. Ez a forgalom döntően olyan műveletekből származik – például biztonsági mentések és másolások –, amelyek jellemzően láthatatlanok a végfelhasználók számára.

2015-re a forgalom 76 százaléka továbbra is az adatközpontokon belül marad, például a különböző virtuális gépek közötti forgalom formájában. A forgalom 17%-a az adatközpontok és a végfelhasználók között zajlik majd, míg további 7 százalék az adatközpontok között keletkezik olyan műveletek során, mint az adatreplikáció és a frissítések.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!