Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Régóta hallani már a Google moduláris telefonjáról, és most már körvonalazódik, mikor ismerheti meg a világ.
Hogy forradalom-e vagy csak rossz vicc az összelegózható telefon, az még mindig kérdés. Az viszont biztos, hogy késik. A Google először 2015 második félévére ígérte saját moduláris készülékének megjelenését, ezt tavaly augusztusban 2016-ra dátumozták át, most az éves I/O fejlesztői konferencián viszont kiderült: idén összel csak a telefon fejlesztői változata érkezik, a fogyasztói telefonra (amely a Google szerint vékonyabb lesz, mint a fejlesztői) azonban 2017-ig várni kell.
A fejlesztői verzió az összes fontos alapkomponenst (CPU, GPU, akkumulátor, kijelző, szenzorok, antennák) magába foglalja, a moduláris elemeket pedig, így a hangszórókat, az ujjlenyomat-olvasót, az esetleges plusz kijelzőt, illetve további extra tartozékokat (pl. vércukormérőt) a fejlesztők készíthetik el – a Google olyan ötletes megoldásokat is vár, amilyennek eddig még nem találkoztunk okostelefonokban.
Az Ara projekt nyílt piacteret kínál a fejlesztőknek, hogy modulokat építsenek és áruljanak a telefonhoz. A jelenlegi fejlesztőpartnerek közé tartozik többek között a Panasonic, a TDK, a Sony Pictures és a Toshiba.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.