szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Új eszközt vetnek be az amerikai hatóságok, hogy feloldjanak egy zárolt okostelefont.

A michigani rendőrség a 3D nyomtatást hívta segítségül egy halott férfi okostelefonjának kikódolásához. A büntetett előéletű férfi gyilkosság áldozata lett, és a rendőrség biztos volt abban, hogy sok fontos, a nyomozást segítő információ lehet a telefonján.

Flickr/Andri Koolme

A Fusion oldalon megjelentek szerint a rendőrség megkereste a Michigani Állami Egyetem számítástechnika professzorát, hogy segítsen reprodukálni a halott férfi ujjlenyomatát, ugyanis a telefonját biometrikus zárolás védte. Mivel a férfi büntetett előéletű volt, a rendőrségnél megvolt az ujjlenyomata, és az egyetemen 3D nyomtatással állították elő az ujjlenyomatokat, mind a tíz ujjról, ugyanis azt nem lehetett tudni, hogy a férfi melyiket használta az azonosításhoz.

Mindez azért nem volt olyan egyszerű, mint ahogyan hangzik, az ujjlenyomat-szkenner ugyanis kapacitív elven működik, azaz szükség van a bőr áramvezető képességére is, egy egyszerű műanyag 3D print alkalmatlan erre. Éppen ezért apró fémrészecskével vonták be a műujjakat.

Az eset mindenesetre felveti a biometrikus azonosítás kicselezhetőségét is, ami ugyan most hasznos célra fordítottak, de akár bűnözők is visszaélhetnek e módszerrel, ha valahogy megszerzik valakinek az ujjlenyomatát. Egy jelszó akár távolról is könnyen megváltoztatható, ha valakinek ellopják a telefonját, az ujjlenyomat viszont nem.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!