Nincs semmi trükk, ez a lemezjátszó tényleg lebeg – videó

A Mag-Lev tányérja bekapcsolás után a levegőbe emelkedik, így lehet lejátszani a rátett lemezeket.

  • hvg.hu hvg.hu
Nincs semmi trükk, ez a lemezjátszó tényleg lebeg – videó

Ha régi fényében nem is tündököl a lemezjátszók piaca, a készülékek után egyre nagyobb az érdeklődés. Ezt mutatja az is, hogy idén áprilisban 28 éve nem látott magasságokba emelkedett a lemezeladások száma. Persze ma már egy ilyen eszköz sem lehet “egyszerű”, a szomszédos Szlovéniában pedig ki is találták, mivel kelthetnék fel a vásárlók érdeklődését.

A Mag-Lev névre keresztelt eszköz különlegességéről a neve is árulkodik. A tányért, amire a lemezt kell tenni, egy mágneses mező lebegtet az eszköz felett, így az egész úgy néz ki, mintha a lejátszóra nem hatna a gravitáció. A fejlesztők egy külön akkumulátort is beépítettek a készülékbe, hogy a tányér és az azon lévő lemez akkor se essen le, ha véletlenül elmenne az áram.

Mag-Lev Audio
Mag-Lev Audio
Mag-Lev Audio
Mag-Lev Audio

A készítők most a Kickstarteren gyűjtenek pénzt, hogy megvalósíthassák a lejátszót, ami a 33-as és 45-ös fordulatszámú lejátszást is támogatja. A cél, hogy 300 ezer dollárt gyűjtsenek, ettől egyelőre messze vannak. A jelen állás szerint eddig nagyjából 71 ezer dollárt (kb. 19,2 millió forint) sikerült összegyűjteni.

Az ára viszont húzós: a leggyorsabbak 780 dollárért (kb. 211 ezer forint) juthatnak hozzá, az eredeti ára viszont 1390 dollár, vagyis nagyjából 376 ezer forint. Az első darabok szállítását 2017 augusztusára ígérik.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?