Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Egy egyelőre béta állapotú alkalmazás nem a barátságok, hanem a barátságtalanságok, kedvelés helyett nem kedvelt jegyek alapján akarja összehozni az embereket.
Az ellenségem ellensége a barátom (még ha nem is a legjobb, mindenesetre egy különleges barát) – valami ilyesmire gondolhattak a Hater nevű app fejlesztői, ugyanis alkalmazásukban annak alapján akarják összehozni az embereket, hogy ki, mit nem szeret.
„Amit utálunk, az is fontos része a személyiségünknek, bár ezt a részt szívesen söpörjük a szőnyeg alá” – fogalmaz Brendan Alper, az app mögött álló Hater Inc. vezérigazgatója, hozzátéve, szerintük jó alap egy beszélgetés elkezdéséhez az, hogy utálunk valamit, például a savanyúságot.
Ahogy emelkedik a felhasználók száma, úgy fog nőni a problémás dolgoké (utálnivalóké) is. A közös dislike-okra alapozva a Hater létrehozza a felhasználókat leginkább irritáló dolgok rövid összefoglalóját, ebből lehet azután szemezgetni. Arra azonban külön is felhívják a figyelmet, hogy nem gyűlölködésről van szó, irányelveik szigorúan kizárják a faji, vallási és hasonló ellenségeskedést. Gondosan moderálnak, és egyértelmű előírásaik vannak azokkal szemben, akik megsértenék ezeket az irányelveket.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.