Ha a Facebook varrná az EU zászlaját, bizony, hogy magyar címer lenne a közepén

Az Európai Unió országainak netezési szokásait vizsgáló kutatásban szinte minden területen előkelő helyen végzett Magyarország. Facebookozásban elsők vagyunk, de netbankolásban kifejezetten le vagyunk maradva.

  • hvg.hu hvg.hu
Ha a Facebook varrná az EU zászlaját, bizony, hogy magyar címer lenne a közepén

Az EU statisztikai hivatalaként működő Eurostat csütörtökön tette közzé az uniós polgárok internetezési szokásait vizsgáló kutatásának eredményét.

A 16 és 74 év közötti állampolgárokra reprezentatív felmérési eredmény szerint van a közösségi média használatában a magyarok mindenki más nemzetet beelőznek az EU-ban. Az eredmények összegzéséből kiderült, hogy a magyarok 83 százaléka használ közösségi oldal(aka)t, ezen a listán első helyre kerültünk, és 20 százalékkal vagyunk az EU-átlag felett. A facebookozás és egyéb közösségi oldalak használatában egyébként a magyar nyugdíjasok is az élmezőnyben vannak, hiszen a 65 és 74 év közötti korosztályt vizsgálva a második helyen állunk, mindössze egy százalékkal lemaradva az éllovas Belgiumtól.

Itt böngészhet a kutatás eredményei között, kattinthat a különböző kategóriákra. (Érdemes a bal felső sarokban kiválasztani Magyarországot, úgy kiemelve látja a mi adatainkat.)

Más szempontokból is az Európai Unió élmezőnyébe tartozunk: online videó- és hanghívásokban (54%) a hatodik helyen állunk, online hírfogyasztásban (88%) ötödikek vagyunk, online zenehallgatásban (61%) pedig a hatodikak. Az e-mailezésben és információkeresésben nincsenek nagy különbségek az EU tagállamai között, de e szempontokból is jól állunk.

Az online videónézés terén 68 százalékkal a középmezőnybe tartozunk, de van két terület, amelyben kifejezetten le vagyunk maradva. Az egyik ráadásul kifejezetten fontos: a banki ügyek online intézése csak a magyarok 44 százalékára jellemző, míg az EU-átlag 59 százalék, az első három helyezett (Finnország, Dánia, Hollandia) pedig 90 százalék feletti értékkel bír.

Az utazással és szálláshelyek foglalásával kapcsolatban sem olyan sokszor használjuk az internetet, mint a legtöbb EU-s ország, e tekintetben 29 százalékot értünk el, ami 20 százalékkal marad el az EU-átlagtól.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.