Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Hangrobbanás nélkül működő szuperszonikus, vagyis a hangnál gyorsabb repülőgépet készíttet a NASA. Az amerikai űrügynökség a Lockheed Martin amerikai vállalatot bízta meg a tervezéssel, építéssel és teszteléssel.
A gépet a tervek szerint 2021-re fejezi be a konszern, a munkáért 247,5 millió dollárt kap a kedden megkötött szerződés szerint. Ekkorra kell elkészülnie az X-plane nevű prototípusnak, amely 16 kilométeres magasságban 1500 kilométer per órás sebességgel tud repülni.
A hangrobbanás helyett mindössze akkora hangot ad ki, amely egy autó ajtajának becsapásával jár. Amint elkészül a prototípus, a NASA újabb teszteket végez, és 2022 közepétől amerikai államok közötti utak alkalmával további adatokat gyűjt.
Így 15 évvel a legendás Concorde kiiktatása után ismét elérhető közelségbe kerülhet a szuperszonikus repülőutak lehetősége. A NASA és a Lockheed Martin mellett jelenleg más vállalkozások is dolgoznak hangnál gyorsabb repülőgépek kifejlesztésén.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.