A Huawei új központjában épült fel a budapesti Szabadság híd mása

A Huawei nemrég adta át új központját, több másik ikonikus európai nevezetesség mellett a Szabadság híd másolata is helyt kapott az új komplexumban.

  • hvg.hu hvg.hu
A Huawei új központjában épült fel a budapesti Szabadság híd mása

Nemrég adta át a Huawei új, 25 ezer alkalmazottat foglalkoztató központját, írja a CNBC, amely fotókat is készített – a cikket a VEKE osztotta meg Facebookján:

A Huawei-város sajátossága, hogy több európai város nevezetességét is lemásolta, és azokat alkalmazta az egyes műtárgyak építéséhez.

Így aki arra jár, a Szabadság híd másolatát egy kisebb folyó fölött láthatja, kicsit kihaltabb állapotában, mint nálunk, és feketében. A kínai Szabadság hídra is került azonban villamos, hiszen a Huawei-városnak saját villamosvonala is épült, amely a Szabadság hídon keresztezi a folyót.

De több egyéb város részletét is felfedezheti az arra járó, pl. Granadáét, Párizsét, Veronáét, vagy Cesky Krumlovét.

Nem ez az első alkalom, hogy a kínaiak európai nevezetességeket másolnak, a Hősök terét kétszer is (itt és itt) felépítették, ahogy az Eiffel-tornyot is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?