szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Várható volt, hogy amint lehet, nyúzópróbának vetik alá a legújabb Samsung-csúcstelefont. Ezúttal az ultrahangos ujjlenyomat-olvasóra fókuszáltak.

Bemutatták a Samsung Galaxy S10-et, és a JerryRigEverything YouTube-csatorna mögött álló tesztelő, Zack Nelson is elvégezte rajta a szokásos tortúrateszteket. Leginkább arra volt kíváncsi, mi a helyzet az ultrahangos elven működő ujjlenyomat-szkennerrel.

A karcolás tesztben megfelelően szerepelt a telefon kijelzője, bár az első pillanatokban ijesztőnek tűnt, amikor szinte azonnal megjelent a karcolás nyoma. Azonban kiderült, hogy csak arról a fóliáról van szó, amit előre a telefonra tett a Samsung, és ezt eltávolítva látszott, hogy mennyire ellenálló a kijelző. Csupán a 6-7 erősségű karcolások nyoma látszott meg, ami megfelel a mostani csúcstelefonoknál tapasztaltaknak. A telefon kerete és gombjai alumíniumból készültek, ami nem annyira ellenálló, mint a rozsdamentes acél, viszont könnyebben megmunkálható és olcsóbb. Itt azért viszonylag hamar látszódtak a karcolásos sérülések.

A lángteszt során 30 másodperc égetés után kezdett kifehéredni a kijelző, viszont a hőhatás megszűnte után a képpontok szépen visszaálltak eredeti helyzetükbe, és semmi sem árulkodott a korábbiakról.

YouTube/JerryRigEverything

Ezután (valamint a teszt utolsó fázisában) következett az ultrahangos ujjlenyomat-olvasó vizsgálata. A tesztelő előbb csak próbálgatta a szkennert (ami gyorsan és megbízhatóan működött), majd azt vizsgálta, mi történik, ha a kijelző üvege karcos lesz, illetve megreped. 7-es erősséggel karcolta az üveget az ujjlenyomat-olvasó felett (ilyen azért nemigen fordul elő a mindennapos használat során), azonban az azonosító továbbra is remekül dolgozott. Jó tudni, jegyzi meg Zack Nelson, hogy a normál karcolások nem fogják befolyásolni ezt az eszközt. De tesztelőnk nem nyugodott meg ennyiben, és olyan mélyen karcolta meg az üveget, ami már a kijelző berepedését utánozta. Sajnos ekkor már nem működött az ultrahangos ujjlenyomat-olvasó – egy korábbi hasonló kísérletben egy ilyen sérülés nem befolyásolta az optikai elven működő ujjlenyomat-szkennert.

A hajlításteszt következett, annak előrevetítésével, hogy a Samsung-telefonok mindig igen szilárdnak bizonyultak. Mint kiderült, ez alól a Galaxy S10 sem kivétel, akár elölről, akár hátulról érte a nyomóerő, nem hajolt meg, nem váltak el egymástól az alkatrészei. A Galaxy S10 – állapította meg a tesztelő – lenyűgözően szilárd telefon.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!