Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Van, akinek már ott lapul a zsebében a Galaxy Fold, így volt ideje kitapasztalni, milyen a készülék a valóságban. Az információkat a Twitteren osztotta meg.
Nem kell már sokat várni, és rendelhetővé válik a Samsung hajlítható okostelefonja, a Galaxy Fold. Illetve persze idehaza sokat kell rá várni, a dél-koreai cég ugyanis a piacnyitást fontolgatva Európa 15 országa közé – ahol kapni lehet majd a mobilt – nem sorolta oda Magyarországot.
A cég még február elején mutatta be az iparági szempontból is mérföldkőnek nevezhető fejlesztést, és el is árulta róla azokat a fontos specifikációkat, amiket egy telefonról tudni érdemes. Egy névtelenséget kérő forrás, aki már birtokolhatja az eszközt most pluszinformációkat árult el a Twitteren a Foldról, amiket vásárlás előtt azért érdemes tudni.
EU Samsung Galaxy Fold definitely has the Snapdragon 855, says someone who got one early. They can't show pictures/videos, but are taking questions. Got any?
— Mishaal Rahman (@MishaalRahman) 2019. március 26.
Az egyik probléma, ami korábban felmerült már a mobillal kapcsolatban, hogy a kijelzője felgyűrődhet (ráncosodhat) a kinyitás után. A tulajdonos azt mondja, ez valóban létező probléma, de nem annyira súlyos, mint az elsőre hangzik, ha pedig be van kapcsolva a mobil, és a fényerő 70 százaléknál magasabbra van állítva, szinte észrevehetetlen. Persze egy 677 ezer forintos telefontól azért már elvárná az ember, hogy ne kelljen semmi ilyesmivel trükközni.
A másik fontos dolog, hogy a készülék pántja, ami a hajtási mechanizmusért felel elég erős ahhoz, hogy ne lehessen véletlenül rossz irányba nyitni/csukni a mobilt, így eltörni biztosan nem fog.
A mobilban a Snapdragon 855-ös processzor dolgozik, a teljesítménye nagyjából megfelel a Galaxy S10+ teljesítményének. A mobilon a One UI 1.2-es verziója fut, az akkumulátora pedig 4380 mAh-ra, ami elegendőnek tűnik.
A Galaxy Foldban az UFS 3.0-s technológiára épülő tárhelyet tettek (ez az első ilyen készülék), ami a tulajdonos szerint az AndroBench tesztjén jobb pontszámot ért el a folyamatos írás/olvasás terén, mint a Galaxy S10+.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.