Tiszta sci-fi, ahogy ezt a sportműsort közvetítik, nem is akar másikat nézni, ha meglátja
Itt egy újabb bizonyíték, hogy a fejlett technológia nem csak a mobiljainkat változtatja okossá, bármire hatással lehet.
hvg.hu
Egy Lionel Page nevű közgazdász osztotta meg a Twitteren azt a videót, amely az előző Tour de France közvetítésébe enged betekintést, pontosabban a stúdióban használt technikába: a műsor vendégei a kiterjesztett valóság segítségével mutatták be, hogyan hat a szélirány megváltozása a biciklisekre.
Such a cool use of Augmented Reality on a Tour de France commentary.
Here explaining how slipstreaming works in crosswinds.
A közvetítők egyike bele is nyúl a képbe, majd bábuként kezdi pakolgatni a versenyzők digitális avatarját. Nem összevágott videóról, és nem is trükkfelvételről van szó, amit az is bizonyít, hogy miközben ide-oda csúsztatják a sportolókat, azok mindvégig tekernek,
a kép egy pillanatra sem áll meg.
Az ilyen megoldások nem újdonságok a televíziózás terén: az amerikai The Weather Channel tavaly nyár óta sugároz olyan időjárás-jelentést, amelyben a virtuális valóság segítségével mutatjákmeg, mire képes az extrém időjárás. Legutóbb a Harper vihar miatti ónos esőről beszéltek látványos háttér előtt.
A Tour de France során készült különleges elemzést tavaly mutatta be a dán csatorna, de valószínűleg nem utoljára, és talán nem csak ennél a sportágnál. A teljes adást alább lehet megnézni, az érdekesebb részek 1 perctől láthatók:
A hatalomnak az a legnagyobb csábítása, hogy azt gondolod, mindent megtehetsz. A kontroll meg azt jelenti, hogy nem tehetsz meg mindent – mondja Szikora János, aki megrendezte Térey János verses drámáját, A Nibelung-lakóparkot a székesfehérvári Vörösmarty Színházban.
Hollywood új generációjának legnevesebb színészeivel készült, de csak csöppnyi porfelhőt kavart a Vágtázó lovakról. Pedig ha nem is leszünk tőle vidámabbak, érdemes tenni vele egy próbát. Kritika.