SimJackernek nevezték el a biztonsági kutatók azt a kritikus sebezhetőséget, ami a SIM-kártyákon (és egy speciálisan kialakított bináris SMS-en) keresztül nyitja meg az utat a kiszemelt eszközhöz. A sérülékenységben az a különösen ijesztő, hogy mindegy, melyik gyártó telefonját használja valaki, a támadás – miután a SIM-kártyára alapoz – készülék-, sőt operációsrendszer-független. A szakemberek már akkor jelezték, hogy potenciálisan több mint egymilliárd felhasználó lehet veszélyben.
Az Adaptive Mobile Security biztonsági kutatói azóta új jelentést adtak ki, amelyben részletesen ismertetik a SimJacker támadások lefolyását, illetve az érintett országok számát. A mobilszolgáltatókat nem nevezik meg, nehogy a támadók kihasználják a sebezhetőséget. A jelentés szerint az S@T Browser sebezhetőség öt kontinens 29 országában jelenthet veszélyt. Ezek: Észak-Amerika: Mexikó, Guatemala, Honduras, Costa Rica, Nicaragua, Belize, El Salvador, Dominikai Köztársaság, Panama. Dél-Amerika: Peru, Columbia, Brazília, Ecuador, Chile, Argentína, Uruguay, Paraguay. Afrika: Nigéria, Ghána, Benin, Elefántcsontpart, Kamerun. Európa: Olaszország, Bulgária, Ciprus. Ázsia: Szaúd-Arábia, Irak, Palesztina, Libanon.

Emellett mindössze nyolc szolgáltatót találtak hét országban, akik aktívan használják a sebezhető WIB (Wireless Internet Browser) eszközkészletet a SIM-kártyákon. Ezek az országok Kelet-Európában, Közép-Amerikában, Ázsiában és Nyugat-Afrikában találhatók, bár a jelentés nem említ konkrétumot.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.