szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Szigorúbb járványügyi intézkedéseket várnak, és azt, hogy engedjék őket otthonról dolgozni.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Több mint 200 európai és amerikai moderátor írt nyílt levelet Mark Zuckerbergnek, mert úgy érzik, hogy a cégnél jóval szigorúbb járványügyi intézkedésekre lenne szükség azoknál, amiket eddig bevezettek. Szerintük a menedzsment szükségtelenül veszélybe sodorta őket azzal, hogy ismét az irodából kell dolgozniuk – még úgy is, hogy a teljes állásban lévők 2021 júliusáig választhatják a home office-t.

Az ügy háttere, hogy az egyesült államokbeli Texasban működő cég, az Accenture október 12-én arra kérte a dolgozóit, hogy térjenek vissza az irodába, ahol extra fertőtlenítést végzett, és kötelezővé tette a maszkviselést. Ám a The Intercept beszámolója szerint mindezek ellenére nem sokkal később egy munkavállalónak már pozitív eredményt hozott a koronavírustesztje.

Unsplash/Kon Karampelas

A Facebookra az elmúlt hónapokban még a szokásosnál is nagyobb nyomás nehezedett, a cégnek ugyanis nemcsak a pandédmia, hanem az amerikai elnökválasztás kapcsán született álhírekkel és összeesküvés-elméletekkel is meg kellett birkóznia. Hogy a moderátorokat tehermentesítse, nagyobb teret adott a mesterséges intelligenciának a tartalmak átvizsgálása terén, ám a nyílt levél szerint a gép döntése sok esetben megkérdőjelezhető volt, ugyanis olyan tartalmakat is letiltott, amiket nem kellett volna, míg olyanokat, amelyek egyértelműen károsak és veszélyesek voltak, terjedni hagyott.

A nyílt levelet író moderátorok azt szeretnék elérni, hogy ne csak azok maradhassanak home office-ban, akik a járvány miatt veszélyeztetett csoportba tartoznak, hanem azok is, akik ilyen emberrel élnek egy háztartásban. Emellett a veszélyhelyzet okán az órabérek 50 százalékos emelését kérik, illetve azt, hogy a Facebook ne szervezze ki a munkájukat – amire az elmúlt hónapok tapasztalata alapján nagy szükség van.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!