szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A hajlítható készülékeken a felhasználók egyszerre akár három alkalmazást is láthatnak és használhatnak. Ennek jegyében a Samsung új játéka, a Párhuzamos Programok résztvevői arra tehetnek kísérletet, hogy a kihajtott, nagyobb méretű képernyőkön látható rengeteg információból kitalálják, mivel tölti éppen az idejét a készülék tulajdonosa. A kihívás abban áll, hogy a játékosoknak egy kávézó vendégei között kell megtalálniuk egyes karaktereket, azok telefonjának segítségével.

A társasjátékok egyik legismertebb hazai szakértője Győri Zoltán Gábor, aki 2012 óta fejleszt és tervez társasjátékokat, 2017-től pedig a Mit Játsszunk? YouTube-csatornán is népszerűsíti kedvenceit. Az általa tervezett Párhuzamos Programok versengése két szakaszra osztva zajlik, 10-10 napig. A játékosok mindkét szakaszban hét kérdést kapnak, amelyeket egy kávézó közönségét ábrázoló interaktív játékmező segítségével válaszolhatnak meg. A kérdések a jelenet szereplőinek életéről szólnak, szerencsére azonban a kihívás résztvevői belepillanthatnak az egyes asztaltársaságok telefonjaiba, amelyek sokat elárulnak a történetükről. A képernyőkön elrejtett nyomok és a csoport viselkedése alapján kiderülhet, ki készül éppen nyaralni, hogyan sikerült a reggeli edzés, vagy milyen sorozatokat néznek mostanában. A játékosok a multitasking ablakok és a megnyitott alkalmazások alapján a kérdésekre is megtalálhatják a válaszokat – ígéri a játékról hírt adó közleményében a vállalat.

„A társasjátékozás a mindennapjaim része, ha tehetem, főleg ezzel foglalkozom. Sokadik éve csiszolgatom a műveltségem, sok száz játék megfordult a kezeim közt, és szép gyűjteményt tudhatok a magaménak” – idézi a közlemény Győri Zoltán Gábort, aki szerint érdekes volt az okostelefonok funkcióin keresztül felépíteni a rejtvényeket és a megoldásokat.

Kipróbáltuk, és az első néhány kérdés alapján csak egy ügyes marketingeszköznek tűnő játék tényleg alkalmas pár perces unaloműzőnek.

A leírásból kiderül, a mozgalmas élőkép elkészítéséhez a tervezők közel 30 különböző karaktert alkottak meg, akik közül többen a kávézóba is magukkal vitték kedvenc okostelefonjukat, ezeken pedig közel 40 féle alkalmazást nyitottak meg, hogy elrejthessék a nyomokat. A fotózáson a színészek közösségi médiás, társkereső appokat, üzenetküldő szolgáltatásokat használtak, szelfiztek és játszottak is telefonokon, hogy elkészülhessenek a feladványok. Ezeket átnézve a játékosoknak több lehetőségük nyílik találgatni, ha pedig nehezebb kérdésbe ütköznének, a játék egy-egy tippel segít, merre érdemes keresgélni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!