szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy amerikai felmérés azt firtatta, mi történik a régebbi, esetleg már megunt okostelefonokkal. Úgy tűnik, az androidosok jobban ragaszkodnak régebbi telefonjukhoz.

A CIRP (Consumer Intelligence Resarch Partners) felmérésével azt vizsgálta, hogy milyenek, mennyire jól használhatók a régebbi androidos és iOS-es telefonok, illetve hogy milyen sorsot szán nekik a gazdájuk.

Kiderült, hogy a használt iPhone-ok általában jobb állapotban vannak, mint a hasonló korú androidos készülékek, mármint ami a kijelzőjüket illeti. A 12 hónapig használt iPhone-ok 65 százalékának még jó állapotban van a kijelzője, az androidos telefonoknál csak 60 százalék ez a szám. Más a helyzet viszont az akkumulátorokkal. Míg egy év után az androidosok 30 százaléka mondta, hogy nincs szüksége töltő használatára 24 órán keresztül, addig az iPhone-tulajdonosoknak csak a 23 százaléka állította ugyanezt.

GSMArena

Mindez persze nem jelenti azt, hogy egy év után használhatatlanná válnának az okostelefonok: csupán a felhasználók (androidosok és iPhone-osok) 10 százaléka tartotta használhatatlannak régi telefonját. Miután a legtöbb régebbi telefon viszonylag jó állapotban van (használható kijelzőkkel és olyan akkumulátorokkal, amelyek azért bírják a nap nagyobb részében), sok megunt telefont eladnak vagy cserélnek, esetleg elajándékoznak családtagoknak, barátoknak – írja a 9to5Mac a CIRP jelentését idézve.

És mit tesznek azok a telefonjaikkal, akik évente vesznek új készüléket? Mindkét tábor felhasználóinak csupán kevesebb, mint a 10 százaléka adja el a telefonját. Az androidosok többsége inkább megtartja a régi készüléket, az iPhone-osok 30 százaléka pedig valamilyen csereprogramba száll be. Arra azért a 9to5Mac is felhívja a figyelmet, hogy a felmérés az Egyesült Államokban történt, és más régiókban eltérőek lehetnek az eredmények.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!