szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Enrico Ricciardi éveken át csapott be vásárlókat, majdnem 40 millió dollár kárt okozott.

Több év munkálkodás után bukott le az a csaló, aki hamis retró játékokat árult az interneten. Az EuroGamer beszámolója szerint Enrico Ricciardi azután bukott le, hogy az egyik vásárló közelebbről is megnézte az általa vásárolt terméket.

A Big Box PC Game Collectors – ami a régi játékokat gyűjtő felhasználók csoportja – azonnal kitette Ricciardit a csoportból, a Kotakunak pedig elküldött egy dokumentumot, amiben a férfi ellen folyó vizsgálat, valamint a bizonyítékok listája olvasható. Ebben arra is felhívják a figyelmet, hogy aki vásárolt tőle valamit, az alaposan nézze meg, hogy mit vett, mert jó eséllyel hamisítványt.

1,2 millió forint ütheti a markát, ha van egy ilyen videójátéka elfekvőben

Az elmúlt időszakban több retro videójáték ára is emelkedett, de van olyan is, ami bő egy hónap alatt több mint háromszorosára drágult.

Ricciardi után azután kezdtek vizsgálódni, hogy egy vásárlója, Kevin megvette tőle az Akalabeth, valamint a Japanese Mystery House nevű játékokat. A férfinek – miután alaposabban szemügyre vette a csomagot – feltűnt, hogy a csomagolást valószínűleg újfajta nyomtatóval nyomtatták, és az egész olyan volt, mintha kézzel dobták volna össze.

Kevin ezután jelezte a csoportnak, hogy mindenki vigyázzon, mert valószínűleg átverés áldozata lett, aki vásárolt a csalótól. Ricciardi 107 300 dollár, vagyis nagyjából 39,6 millió forint kárt okozott. Kevin játékairól az is kiderült, a lemezek semmilyen adatot nem tartalmaznak.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!