szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A lassuló iPhone-ok „felgyorsításának” kedvelt módja a háttérben futó alkalmazások kényszerített bezárása. Ez azonban csupán egy mítosz, nem sok köze van a telefon teljesítményéhez, sőt akár káros is lehet.

Bár a PC-k felgyorsításának bevált módszere a futó programok leállítása (ami kímélheti a CPU-t, és felszabadíthatja a háttérben futó programok által lefoglalt tárterületet), azonban az iPhone-oknál – a közhiedelemmel ellentétben – nem ez a helyzet. Sőt az ilyesfajta beavatkozás (amikor például egy régebbi iPhone tulajdonosa a Home gomb dupla megnyomásával megjeleníti, majd felfelé suhintással bezárja a „futó” programokat), akár káros is lehet – állítja a SlashGear.

Ha bezárjuk valamelyik háttéralkalmazást, az lassabb teljesítményt és nagyobb akkumulátorveszteséget okozhat, mint amikor egyszerűen a háttérben fut. Ha ugyanis egy alkalmazás nem fut az iPhone-on, akkor rövid idő elteltével készenléti módba kapcsol. Ekkor már nem használ CPU-erőforrásokat, így nem kell bezárni a gyorsabb teljesítmény érdekében. Viszont, ha a kényszerített bezárás megtörtént, akkor amikor újra megnyitjuk az alkalmazást, további energiát és memóriát kell használni a megfelelő indításához. Ha ezt többször megtesszük, gyorsabban lemerül az akkumulátor.

Unlock Boot

Előfordulhat persze – jegyzi meg az idézett forrás –, hogy egy alkalmazás továbbra is fut a háttérben, ha be van kapcsolva a Háttérben futó alkalmazásfrissítés. Ez a funkció ugyanis lehetővé teszi az alkalmazások számára, hogy frissítéseket keressenek, miközben nincsenek használatban. Ezt az iPhone Beállítások alkalmazásában lehet kikapcsolni Ebben az esetben pláne nem kell aggódnia a háttéralkalmazások bezárása miatt, azok ugyanis technikailag nem futnak.  Persze időnként azért be kell zárni egy háttérben futó alkalmazást, méghozzá akkor az Apple szerint, ha az lefagyott vagy más okból nem működik megfelelően. Ilyenkor célszerű bezárni, és megpróbálni újraindítani.

Összességében elmondható, hogy az iOS-t hatékony többfeladatos eszköznek tervezték, ezért kezeli olyan jól a háttérben futó alkalmazásokat. Amikor ezek az alkalmazások készenléti módban vannak, nem kell velük foglalkozni, mert nem használják processzort. Egy alkalmazás teljes bezárása, majd újraindítása több energiát pazarolhat, mintha csak hagynánk, hogy a háttérben csücsüljön.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!