Jön az Apple új MacBook Airje, és állítólag megijedtek a windowsos PC-k gyártói

Hamarosan piacra kerül az Apple M2 chippel szerelt MacBook Airje, és ennek nem mindenki örül felhőtlenül az iparágban.

  • hvg.hu hvg.hu
Jön az Apple új MacBook Airje, és állítólag megijedtek a windowsos PC-k gyártói

Aggodalommal töltött el néhány Wintel (Intel processzorokkal működő windowsos laptop) gyártót, hogy hamarosan megjelenik az Apple M2 chippel ellátott, újratervezett MacBook Airje – idézi a DigiTimes értesülését a MacRumors. Az említett gyártók ugyanis úgy gondolják, hogy az új Apple-gép debütálása negatívan érintheti az Intel-alapú laptopok eladásait.

Az egyik márkagyártó rámutatott arra, hogy az új MacBook Air kiszoríthatja a csúcskategóriás windowsos notebookokat az 1000–1500 dolláros árkategóriában. A várhatóan júliusban megjelenő MacBook Air ára 1199 dollártól kezdődik az Egyesült Államokban, és ennek fejében az M2 chip akár 18 százalékkal gyorsabb CPU-teljesítményt és 35 százalékkal gyorsabb grafikus teljesítményt kínálhat a korábbi modell még mindig lenyűgöző M1 chipjéhez képest. Az Apple tájékoztatása szerint az új MacBook Air rendelési dátumát hamarosan közzéteszik.

Apple

És persze nemcsak a windowsos-inteles gépekre jelentenek veszélyt az Apple- chipjei: még 2020-ban arról árulkodtak benchmarkok, hogy a 999 dolláros M1 chippel ellátott MacBook Air jobban teljesített, mint a 2999 dolláros maximális teljesítményű Intel-alapú 16”-es MacBook Pro. Az is kiderült, hogy az M2 chip gyorsabb, mint a 8 magos Intel Xeon W processzor a Mac Pro tower alapmodelljében, amelynek ára 5999 dollár.

Amennyiben közelebbről is érdekli, milyen változások várhatók az új MacBook Airben, olvassa el ezt a cikkünket.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.