szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Windows-gyártó Microsoft Designer néven készíti el azt az eszközt, ami a mesterséges intelligenciára támaszkodva hoz létre új képeket egy egyszerű szöveg segítségével.

Újfajta eszközzel egészíti ki az irodai programcsomagját, az Office-t a Microsoft. A Microsoft Design nevű fejlesztés a mesterséges intelligenciára támaszkodva teszi lehetővé a felhasználók számára, hogy egy rövid szöveg megadása után új képeket hozzanak létre.

A fejlesztés ugyanúgy működik, mint a korábban már látott DALL-E. A cég azt ígéri, az újdonsággal az üdvözlőkártyáktól és közösségimédia-bejegyzésektől kezdve a PowerPoint-prezentációk illusztrációján át egészen a vállalkozások logójáig bármit lehet készíteni.

A szolgáltatás egyelőre csak a weben érhető el, és ott is csak korlátozottan. Jelenleg egy e-mail-címmel lehet feliratkozni a várólistára, hogy ha elérhető lesz az eszköz, akkor elsőként kapjon jelzést az, aki ki szeretné próbálni. Aki fel akar iratkozni, az ezen a weboldalon teheti ezt meg.

A redmondi cég azt ígéri, amint elkészül a használható verzió, az ingyenes önálló alkalmazásként, valamint egy bővített funkciókkal felszerelt appként is elérhető lesz a Microsoft 365 előfizetői számára.

A Designer mellett a vállalat egy hasonló funkciót ad a Bing keresőmotorjához is. Mindkét fejlesztés az OpenAI által elkészített mesterséges intelligenciára, a DALL-E 2-re támaszkodik. A vállalat 2019-ben 1 milliárd dollárt fektetett az OpenAI-ba.

Elküldtem Orbánt a Holdra, és ezzel hozzájárultam a mesterséges intelligencia fejlődéséhez

Internetes mémaranybánya lett a Dall-E Mini nevű szoftver, ahol bármit kérhetünk, a mesterséges intelligencia egy percen belül lerajzolja nekünk. Az etikai problémák szinte azonnal felvetődnek, mindeközben minden egyes „rendelésünk" hozzájárul az AI előrelépéséhez - ez esetben például az önvezető autók elterjedéséhez.

Hogy mennyire lesz hatékony az eszköz, azt egyelőre nem tudni. Bár a mesterséges intelligencia által generált képek sokat javultak az elmúlt években, a minőségével valószínűleg lesznek még problémák, főként az elején. Emellett az sem világos, hogy a képek elkészítésekor kié lesz majd annak a szerzői joga: azé, aki beírta a szöveget, vagy a Microsofté, akinek a szoftvere legenerálta az illusztrációt. További kérdés, hogy a rendszer képes-e emberekről képet alkotni, mert ha igen, az további jogi és etikai problémákat vethet fel.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!