Mi lesz ebből? Zuckerbergék metaverzumában bárki elárulhatja majd a másikat

A Meta Connect 2022 nevű fejlesztői konferenciáján kitüntetett szerep jutott a metaverzumhoz készülő szoftveres megoldásoknak.

  • hvg.hu hvg.hu
Mi lesz ebből? Zuckerbergék metaverzumában bárki elárulhatja majd a másikat

Bár a metaverzum nevű felület még nincs kész, a fejlesztő Meta, Mark Zuckerberg óriási birodalma folyamatosan új megoldásokkal és lehetőségekkel bővíti. Ennek a műveletnek pedig az is a része, hogy a cég együttműködéseket köt más vállalatokkal, hogy termékük a facebookos világban is elérhető legyen.

Épp egy ilyen üzletkötésről árul el részleteket a Futurism. A cikk szerint a Meta megállapodott az Innersloth nevű játékstúdióval, hogy a cég VR-eszközeire (így pedig a metaverzumos felületre) is elkészítik a népszerű online programot, az Among Us-t. Ez egy olyan játék, amiben a felhasználók szabotázsakciókat hajtanak végre a másik ellen, illetve tőrbe csalják egymást. Ilyet VR-es környezetben eddig azonban még nem lehetett játszani. (Túl sok részletet ugyanakkor nem tudni, a Connect 2022 nevű fejlesztői konferencián csak a legfontosabb tudnivalókat mondták el.)

A Futurism szerint a lépés oka egyértelmű: a Meta hiába is rendelkezik egy óriási hátországgal, illetve jelentős pénztartalékkal, ezek nem elegendőek a metaverzum felfuttatásához. A cégnek mindenképp szüksége van olyan (adott esetben exkluzív) tartalmakra, amikkel vonzóbbá teheti a felületet. És ezzel a saját malmára hajtsa a vizet. Nagy kérdés ugyanakkor, hogy a hasonló együttműködések képesek lesznek-e egyáltalán valamiféle pluszt adni a metaverzumnak, ami már most, félkész állapotban sem tűnik túl izgalmasnak – a felhasználókat érő zaklatásokból viszont egyre több van.

Zuckerberget többször is kritizálták amiatt, hogy túl sok időt tölt el a VR-es világ építésével, ami lehet, hogy nem is fogja beváltani a hozzá fűzött reményeket. A Futurism szerint kiváló példa lehet erre a már elérhető Decentraland nevű felület, ami a metaverzumhoz hasonló kikapcsolódásra nyújt lehetőséget. Valójában ugyanakkor itt sem tolonganak az emberek:

volt olyan időpont, amikor mindössze 38-an mászkáltak benne.

Az üzemeltető az üggyel kapcsolatos kommentjében azt állította, hogy ebben a számban még nincsenek benne azok, akik például csak a chatelés miatt lépnek fel a platformra.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?