Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Újabb, teljességgel kamu fotó kapott szárnyra a neten, ezúttal egy nem létező hegyről – az emberek egy része pedig könnyedén bedőlt neki, rávilágítva az MI-vel generált tartalmak jelentette veszélyre.
Az 1980-as évek Amerikájában egy McDonald’sban ülő férfiről szélsebesen terjedő fotó után nem kellett sokat várni egy újabb, teljességgel hamis, az MI-vel generált képre.
A legújabb „pályamű” egy egyébként igencsak szemrevaló fotó egy bizonyos Hollywood-hegyről – amivel csak két apró probléma van. Egyrészt, hogy hamis, de maga a Hollywood-hegy elnevezés is puszta kitaláció csupán.
Mint a Gizmodo írja, a fotót a jelek szerint egy Mimi Ehis Ojo nevű Facebook-felhasználó posztolta, de már más közösségi platformokon is fellelhető. Míg egy dél-kaliforniai számára azonnal feltűnik a probléma a fotóval, a felhasználók arrafelé kevésbé járatos része bedőlt az MI-trükknek. Több kommentből ugyanis az olvasható ki, hogy komolyan elhitték a képen látottakat.
Az ilyen fiktív fotók terjedése könnyen csalódást okozhat a turisták számára, akik a jövőben valamilyen hamis látványosság miatt látogatnak meg egy helyszínt – legalábbis, szeretnék. Ráadásul ez még csak a kisebb probléma, az MI-vel generált szövegek, képek és videók a dezinformáció táptalajául szolgálhatnak a jövőben.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.