Ön hány böngészőlapot tart megnyitva? Van valaki, aki 7470-et, ráadásul már két éve
Egy szoftvermérnök egyenesen sportot űz abból, amit legtöbben memóriájuk kiterjesztéseként csinálnak: ez az érdekesnek ítélt weboldalak nyitva tartása későbbi elolvasás céljára.
hvg.hu
7470 fület tart megnyitva böngészőjében egy szoftvermérnök, akiről csak annyit tudni, hogy az X-en Hazel néven van regisztrálva. A nő több mint két éve gyűjti a megnyitott lapjait egy Mac gépen, Firefox böngészőben. A gyűjteményét a PCMag szerint akkor tette közkinccsé, amikor a Firefox elkezdett megrogyni a lapot garmadája alatt.
Eleinte nem is tudta helyreállítani őket, de végül a böngésző gyorsítótárából sikerült megoldani – elmondása szerint a munkamenet újbóli betöltése nagyjából egy percbe telt.
thank you to everyone who provided info on how to restore an old session from the profiles cache… i feel like a part of me is restored pic.twitter.com/IGNGIrNfHB
Az egyébként Firefox-rajongó Hazel a PCMagnak azt mondta, „nosztalgikus okokból” tart megnyitva annyi lapot, mert szeret visszagörgetni és megnézni hónapokkal ezelőtti lapokat. (Itt azért feltennénk a kérdést, hogy miért jobb ez, mint a böngészési előzményeket görgetni?)
Hazel szerint ráadásul nem is különösebben memóriaigényes a dolog, mert a Firefox jól bánik a memóriával, és az egész csak 70 MB-ot fogyaszt – csak akkor nyit meg érdemben egy lapot, ha rákattint. (Ezt egyébként már más böngészők is tudják.)
Érdemes lehet megváltoztatni a böngészési szokásainkat, ha mindig minden böngészőfület megnyitva hagyunk: magunknak tehetünk ugyanis szívességet ezzel, derült ki az Aalto Egyetem friss tanulmányából.
A nő állítását az alacsony hardverigényről egyébként maga a Mozilla illetékese is megerősítette, mondván: a sok megnyitott lap „voltaképpen egyáltalán nem fogyasztja a memóriát”. Megragadva a cseppet sem hétköznapi felhasználásról szóló hírt, a Firefox fejlesztői azt is megjegyezték, hogy dolgoznak új, a böngészőlapkáoszt menedzselő funkciókon.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.