Kiderült, kell-e havidíjat fizetni a Samsung Galaxy Ring okosgyűrű egyes funkcióiért
Az okosgyűrűjével évek óta a piacon lévő Oura havidíj ellenében kínál minden funkciót, és a Samsung bejelentése előtt is voltak olyan pletykák, hogy a dél-koreai gyártó is ezt az utat követheti.
HVG
A Samsung szerdán mutatta be a Galaxy Ring okosgyűrűt sok más újdonság mellett. A gyűrű számos egészségi mutatót tud követni a szenzoraival, bár az még kérdéses, hogy a hasonló képességekkel felszerelt okosórák mellett mennyire lesz majd piaca.
A Galaxy Ring 400 dolláros – körülbelül 145 ezer forintos – áron kerül a boltok polcaira, még ha Magyarországon egyelőre nincs is szó a bevezetéséről. Ez az ár nagyjából egybeesik az előzetes pletykák állításaival, ám volt egy másik aggodalom is: az, hogy egyes funkciók csak előfizetés ellenében lesznek hozzáférhetők. Ezeket az aggodalmakat erősítette, hogy az okosgyűrűjével már rég a piacon lévő Oura havi 6 eurót kér még, hogy minden egészségügyi érték látható legyen. Ez kb. havi 2400 forinttal terheli meg a „digitális rezsit”.
Ami azonban a Galaxy Ringet illeti, a Samsung a bemutatón egyértelművé tette, hogy nincs szó előfizetésről, az egyetlen költség a termék megvásárlása, hangsúlyozza a Neowin.
Hosszas várakozás után most már tényleg minden kiderült a Samsung okosgyűrűjéről, a Galaxy Ringről – mutatjuk, mi mindent tud a dél-koreai gyártó mesterséges intelligenciát is alkalmazó újdonsága.
A mesterséges intelligenciát is aktívan alkalmazó okosgyűrűről ide kattintva tudhat meg még többet – ráadásul a Galaxy Ring tudástára csak bővülni fog a jövőben, köszönhetően az MI-nek is. Arról viszont egyáltalán nincs hír, hogy hazánkban mikor várható a megjelenése.
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?
Öt újabb kastély sorsáról döntött Lázár János, négy került NER-közeli nagyvállalkozókhoz, egyet a szabolcsi megyei önkormányzatnak adott az Építési és Közlekedési Minisztérium.