szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Valószínűleg kínai raktárakból lophatták el azokat a MacBook Pro laptopokat, amelyek megjelenése október végén, vagy november elején várható. Az internetre már fel is kerültek az első kicsomagolós videók.

Az már megszokottnak számít, hogy egyes kiadás előtti eszközökről felkerül a netre 1-2 fotó, esetleg videó, és ezek végül hitelesnek bizonyulnak. Vannak azonban emlékezetes esetek, amikor az emberi hanyagság vezet az eszközök idő előtti nyilvánossághoz – főleg, ha némi alkohol is képbe kerül egy alkalmazottnál vagy tesztelőnél.

Utóbbira példa az iPhone 4 esete 2010-ből. A jelentős megújulás előtt álló Apple-mobil prototípusát ugyanis a cég egyik szoftvermérnöke hagyta véletlen egy bárban, hónapokkal annak bemutatása előtt. Magyarázata szerint a német sör erejét becsülte alá, ez vezetett a hanyagságához – amiért aligha dicsérték meg Cupertinóban a 27 éves munkavállalót.

Azóta nem igazán fordult elő hasonló az Apple háza táján, ám most olyasmi történik, amihez képest az iPhone 4 esete piskóta: a régóta rebesgetett M4-es MacBook Prók már hetekkel a feltételezett bemutatásuk előtt megjelentek az orosz apróhirdetési oldalakon. Igen, több, akár több száz is – derül ki a Tom’s Hardware jelentéséből.

A hétvége folyamán több orosz youtuber is olyan videókat tett közzé, amelyeken az új laptopot bontják ki a dobozából. Bár felmerülhet, hogy csak átverésről van szó a kattintás jegyében, de minden olyan újítást magukban foglalnak, amit egy ideje rebesgetnek a szaksajtóban – még az új, űrfekete szín is megjelenik, de a youtuberek teljesítménytesztnek is alávetik a gépeket.

Az űrfekete színű gép Romancev768 videójában
Romancev768 / YouTube

A Tom’s Hardware mellett a MacRumors is arról cikkez, hogy az említett, kiadás előtti MacBook Prók már az orosz apróhirdetési felületeken is megjelentek – a feltételezések szerint kínai raktárakból lophatták el a gépeket ismeretlenek. Hogy ezután hogyan jutottak el Oroszországig, az rejtély.

Természetesen nem lehet 100 százalékosan biztosra mondani, hogy ezek igazi darabok – de elég nehéz lenne olyan átverést csinálni, amiben egy MacBookra hasonlító eszköz az utolsó csavarig hitelesnek tűnik, és még működés közben is látni. Úgy, hogy az ígért teljesítménybéli javulást is be tudják mutatni rajta.

Az Apple egyelőre nem szólalt meg az ügyben, de az biztos, hogy ez lehet az egyik legsúlyosabb szivárgás, amivel története során szembe kellett, hogy nézzen.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!