Vészfrissítés jött a Windowshoz, több tucat veszélyes hibát javított a Microsoft

Akár adatokat is ellophatnak a hackerek a Windowsokban lévő sebezhetőségeket kihasználva, de már befutott a javítás.

  • HVG HVG
Vészfrissítés jött a Windowshoz, több tucat veszélyes hibát javított a Microsoft

Ahogyan az lenni szokott, a hónap második keddje márciusban is a biztonsági javításokról szólt a Microsoftnál. A cég valamennyi, még támogatott termékéhez érkeztek biztonsági frissítőcsomagok, így a Windows 10 és 11 operációs rendszerekhez is.

Hibákból pedig akad bőven: összesen 57-et javított a Microsoft, ezek közül pedig viszonylag sok, hét volt súlyos, nulladik napi (zero-day) sebezhetőség. További hat, kritikus besorolású hiba tett lehetővé távoli kódfuttatást – részletezi a Bleeping Computer. A továbbiak között szolgáltatásmegtagadási (DDoS) és sok más hiba is volt.

Ami a már aktívan kihasznált hibákat illeti, az egyik (CVE-2025-24984) segítségével a támadó, ha fizikai hozzáféréssel rendelkezett a számítógéphez, egy fertőzött USB-meghajtó segítségével könnyedén adatokat lophatott el az eszközről.

A Skype mellett egy másik, 34 éves programot is megszüntet a Microsoft

Az Office részeként elérhető kiadványszerkesztőt is kivezeti a Microsoft, és az átállás nem is lesz olyan egyszerű, mint más esetekben.

A jó hír, hogy az összes fent kifejtett hibától, valamint számos továbbitól is mentesítheti a számítógépét, ha telepíti a most megjelent biztonsági frissítőcsomagot. Ehhez csak nyissa meg a Gépházat, majd a Windows Update menüpontot, ahol bizonyára már jelzi is a rendszer az elérhető frissítést. Ennek letöltését követően csak újra kell indítani a számítógépet a telepítéshez.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?