szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Van, ahol az átlagosnál 45 százalékkal többen töltötték le a Signalt a botrány kirobbanása óta – úgy tűnik, a platformnak jót tett az ingyenreklám.

Hatalmas botrány robbant ki az Egyesült Államokban néhány napja, miután Jeffrey Goldberg, a The Atlantic főszerkesztője megírta: véletlenül bevették abba a csoportba a Signal nevű üzenetküldő platformon, ahol többek között Pete Hegseth védelmi miniszter, J. D. Vance alelnök, Michael Waltz nemzetbiztonsági tanácsadó és Stephen Miller, a Fehér Ház kabinetfőnök-helyettese tárgyalták meg a jemeni lázadók ellen indítandó támadás részleteit.

A botrány azóta sem ült el, ellenben úgy tűnik, a Signalnak jót tett a váratlanul jött ingyen reklám, ami alapvetően semmi negatívat nem állított a felületről – egyszerűen csak nem arra van, hogy nemzetbiztonsági ügyeket vitassanak meg rajta. A letöltéseik pedig szabályosan kilőttek azóta.

Signal-botrány: Pete Hegseth, Mike Waltz és Tulsi Gabbard privát adatai és jelszavai is megtalálhatók az interneten

Újságírók könnyedén megtalálták a tisztviselők privát mobilszámait és e-mail címeit, amelyekkel több hekkerek által is közzétett adatbázisban találkoztak, így nemcsak az elérhetőségeik, de a jelszavaik egy része is nyilvánosan elérhető.

Mint a TechCrunch az Appfigures analitikai vállalat nyomán írja, a botrány hétfői kirobbanása óta a Signal letöltései 28 százalékkal haladták meg az elmúlt 30 nap átlagát, iOS-en és Androidon is. Az Egyesült Államokban 45, Jemenben pedig 42 százalékos volt a kiugrás hétfőn.

Arról, hogy mit lehet tudni a Signalról, mennyire biztonságos, és hogyan használhatja akár ön is, itt írtunk részletesen.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!