A legfrissebb, márciusi Statcounter-adatok pedig jelentős ugrást mutatnak a Windows 11 piaci részesedésében, míg a hat hónapon belül búcsúzó 10 sokat veszített. A számok nyelvén:
Windows 10: 54,23 százalék (4,43% csökkenés)
Windows 11: 42,66 százalék (4,53% növekedés).
A Neowinösszegzése alapján, éves viszonylatban a Windows 11 esetében 15,98 százalékos a növekmény, míg a Windows 10-nél 14,84 százalékos a csökkenés. Főleg ezekhez mérten jelentős az egy hónap alatti változás, de még így is bőven akad teendője a Microsoftnak azzal, hogy meggyőzze a felhasználókat a váltásról.
Hamarosan nem lehet majd egy paranccsal megkerülni egy sokak számára bosszantó dolgot a Windows 11 telepítése közben.
Október 14. után a Windows 10 semmilyen frissítést nem kap többé – az egyetlen kibúvót az jelenti, ha fizet, így ugyanis egy évig még biztonságban használhatja a rendszert. Hogy milyen veszélyeket tartogat egy nem támogatott, így nem is frissített rendszer használata, arról itt írtunk.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.