Az első részletek a Windows 8 új fájlrendszeréről

A Windows 8-ról rengeteg információval áraszt el mindenkit az MS.

  • techline.hu techline.hu
Az első részletek a Windows 8 új fájlrendszeréről

A Windows 8-ról rengeteg információval áraszt el mindenkit az MS. Leginkább az új felület (Metro), és a táblagépek-érintőképernyők támogatása a téma, annál kevesebb szó esik viszont az új fájlrendszerről. A Microsoft ugyanis a Windows 8-al együtt lecseréli a fájlrendszert is, bár erről elég kevés szó esik a sajtóban. Az új rendszer az NTFS-et váltja majd fel, hivatalos neve ReFS — Resilient File System, kezdhetünk barátkozni a rövidítéssel.

A lépés nem meglepő, az NTFS (azaz „New Technology File System) 1993-ban jelent meg először (Windows NT 3.1), a nagyközönség számára pedig az XP megjelenésével vált igazán elérhetővé (2001). AZ új rendszer folyamatosan kerül bevezetésre a Windows 8 megjelenése után (először csak fájlszervereken), a Microsoft most közölt először részleteket az ReFS-ről a hivatalos blogon. Az átlagos felhasználó számára talán a legfontosabb, hogy nem lesz szükség konvertálásra/állítgatásokra, az új fájlrendszer ugyanúgy működik majd együtt a régivel, ahogyan ez az előző váltás esetében (FAT32/NTFS) történt.

 

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.