Imponáló magabiztossággal, négygólos sikert aratott a magyar férfi vízilabda-válogatott a belgrádi Világliga Szuperdöntő második napján Görögország ellen.

A mieinknél ezúttal nem a meghatározónak tartott játékosok szórták a gólokat, ami – mivel csapatépítésről szól a torna – örömteli lehetett Kemény Dénes számára.

Kimondottan gólzáporos volt az első két negyed, amiről főképpen a kapusok, valamint a védekezési pontatlanságok tehettek. Kihasználva a „káoszt” Varga Dániel és Kiss Csaba parádézott, de a harmadik negyedben már hátul is összeállt a mieink játéka. Kemény Dénes kapust cserélt, Gergely lehúzta a rolót, elől azonban ebben a játékrészben is összeügyeskedtünk három találatot, ami – mint később kiderült – el is döntötte a meccset.

A görögök 12-9 után hiába próbálkoztak, ezúttal már minden klappolt, így Birosék (azért a csapatkapitány 9-re szaporította belgrádi góljainak számát) két győzelemmel a hátuk mögött várhatják a szerbek elleni csoportdöntőt.

„Sok jó egyéni teljesítményt láttam, ez pedig örömteli, hiszen azért jöttünk, hogy teszteljük az új játékosokat" – mondta Kemény Dénes szövetségi kapitány a találkozó után.

A csoportelsőséghez és az ezzel járó fináléba kerüléshez legalább döntetlent kellene játszani a hazai medencében (is) életveszélyes szerb válogatott ellen, ami nehéz, de talán nem megoldhatatlan feladat átalakított együttesünk számára. A lebonyolítás értelmében a gólarány is számít, így egy esetleges siker egyértelműen a finálét, a pontosztozkodás pedig számolgatást eredményezne.

Magyarország-Görögország 15-11 (5-5, 4-4, 3-0, 3-2)
a magyar góldobók: Kiss Cs. 4, Varga D. 3, Madaras, Szívós, Biros 2-2, Steinmetz Á., Hosnyánszki 1-1

Szerbia és Montenegró válogatottja péntek este az oroszokkal találkozott, és nyert: Szerbia-Montenegró - Oroszország 10-8

Vizipolo.hu

MTI Világ

Női vízilabda: a házigazdák várnak a magyarokra az elődöntőben

Kanada női vízilabda-válogatottja hosszabbításban két góllal legyőzte a görög együttest a montreali világbajnokság negyeddöntőjében, így Faragó Tamás szövetségi kapitány gárdája közép-európai idő szerint szerdán 22:30-kor a házigazdákkal találkozik a fináléba jutásért.

Világ

Kikapott a magyar férfi vízilabda-válogatott

Csak második lett, ezüstérmet szerzett a montreali vizes világbajnokságon az olimpiai bajnok és címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott. A döntőben Szerbia-Montenegró válogatottjától kaptak ki.