Több tízezer diák tüntetett Franciaország több városában egy újabb széleskörű mozgósítás keretében, hogy elérjék az első munkavállalásról szóló törvény visszavonását.
Már a kora délutáni órákban többen voltak, mint két nappal korábban az első mobilizációs napon: a rendőrség szerint mintegy 42 ezren, a szervezők szerint több mint 77 ezren vonultak az utcákra egy tucatnyi városban.
Párizsban a fiatalok „kudarcra ítélt szerződés”, „rabszolga-szerződés” feliratú táblákkal tüntettek. A megmozdulás feszült légkörben kezdődött, mivel mind a szervezők, mind pedig a rendfenntartó szervek tartanak attól, hogy megismétlődnek az elmúlt napok összecsapásai, amelyeknek fő színhelye a Sorbonne egyetem környéke volt. Nicolas Sarkozy belügyminiszter felszólította a rendőröket, hogy "mutassanak példát visszafogottságból, hidegvérből és maximálisan tartsák tiszteletben etikai kódexüket".
Bordeaux-ban középiskolások és szakszervezeti aktivisták tüntettek a törvény ellen, amely jogot ad a 26 év alatti fiatalt első munkahelyén alkalmazó munkaadónak, hogy két éven belül minden indoklás nélkül felmondhasson neki. Marseille-ben a nagy erővel kivonult rendfenntartók kordonában zajlott a megmozdulás, miközben a szervezők többször is nyugalomra szólították fel a részvevőket.
Hasonló tüntetések voltak Limoges-ban, Orléans-ban, Boulogne-ban, Le Havre-ban és Perpignanban. Ezzel egy időben blokád alá vettek a diákok számos középiskolát, köztük csak Párizsban 30-at, miközben a 84 francia egyetem kétharmadának életét zavarta meg a törvény elleni lázadás. A középiskolásokkal való összecsapásokban két rendőr megsebesült. Összetűzések voltak csütörtökre virradóra Toulouse-ban az egyetemet elfoglaló diákok és az előadások megtartását követelő társaik között. Személyi sérülés nem történt.
Dominique de Villepin francia miniszterelnök mindeddig kizárta, hogy visszavonják a törvényt, amelyet azzal a célzattal dolgozott ki a kormány, hogy harcoljanak a fiatalokat sújtó munkanélküliség ellen.